ye-logo.v1.2

Спроба легалізувати наркотики чи крок до Європи: у Хмельницькому говорили про можливі зміни норм МОЗ

Суспільство 3322
Віктор Вікарчук: "В Україні намагаються легалізувати наркотики"
Віктор Вікарчук: "В Україні намагаються легалізувати наркотики". Фото: автора

Поки остаточного рішення стосовно документа немає.

Сьогодні, 11 червня, в обласному центрі обговорювали проблему наркотиків. Як розповів керівник програми «Нарконон» у Хмельницькому підприємець Віктор Вікарчук, зокрема йдеться про новий документ, який винесли на обговорення Міністерства охорони здоров’я. У ньому лобіюють збільшення дози наркотиків, за носіння якої не передбачена кримінальна відповідальність.

«До сьогоднішньої зустрічі мене спонукало засідання робочої групи при МОЗ, де обговорювали можливі зміни до наказу №188 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться в незаконному обігу». Зміни якраз стосувалися збільшення доз наркотиків, за носіння яких не передбачена кримінальна відповідальність. Для мене, ті зміни - це пряма спроба легалізувати наркотики в Україні», - каже Віктор Вікарчук.

За його словами, згідно з чинними нормами, за 5 грамів канабісу при собі людина отримує адмінку, тобто платить штраф. Цю норму марихуани хочуть збільшити до 25 грамів, а це 25 доз, норму героїну від 0,005 грамів до 1 грама – 10 доз, кокаїну від 0,02 грама до 1 - 7 доз, метадону від 0,02 до 0,25 грама - 1,25 дози.

«Люди, які винесли це питання на обговорення, кажуть, що таким чином хочуть боротися з насиченням України наркотиками. Також наголошують на приведенні вищезгаданих норм до європейських. Ну і аргументують, що канабісом можна лікувати певні хвороби, хоча він в нас не легалізований, як медичний препарат», - зазначає пан Віктор.

Він також стверджує, що в Україні немає сталої системи реабілітації наркозалежних і держава просто не готова до фактичної легалізації наркотиків. Офіційно зареєстровано аж півмільйона таких людей і лише 5% з них можуть повернутись до звичайного життя.

"Ми профінансували навчання 38 лекторів-волонтерів. Вони упродовж року прочитали лекції про шкоду наркотиків більше як 4600 учням та студентам. Після кожної такої лекції молодь пише відгуки і зізнається, що їх змушували розповсюджувати заборонені засоби у школі, а дехто вже пробував наркотики", - ділиться Віктор Євгенович.

Керівник програми «Нарконон» каже, що наразі внесення цих змін заморозили, але обіцяли повернутись до їх обговорення знову. Тому Віктор Вікарчук просить усіх небайдужих контролювати сайти КабМіну і МОЗ та відразу після появи оголошення про обговорення реагувати - їхати до Києва та блокувати роботу комісії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую