ye-logo.v1.2
22 Січня, 2020

«Хмельницькгаз» виграв суд в уряду. За «блакитне паливо» доведеться платити більше?

Олександр НІКІТІН Суспільство 5515 1
Якщо рішення Окружного адміністративного суду Києва набере законної сили, то ті абоненти, в яких немає лічильників на газ, платитимуть більше, ніж зараз
Якщо рішення Окружного адміністративного суду Києва набере законної сили, то ті абоненти, в яких немає лічильників на газ, платитимуть більше, ніж зараз. Фото: voxukraine.org

З’явилося рішення Окружного адміністративного суду Києва.

Якщо рішення суду набере законної сили, то… громадянам, в яких немає лічильників на газ, доведеться платити більше, ніж нині, оскільки нормативи споживання газу збільшаться. Точніше, їх повернуть до рівня, який змінили в березні 2016 року.

Як зазначено в Єдиному реєстрі судових рішень, столичний суд розглядав позов «Хмельницькгазу» до Кабінету Міністрів України, в якому позивач просив скасувати деяки пункти двох постанов уряду за 2016 року за №№ 203, 204. У частині перегляду норм споживання газу абонентами, в яких немає приладів обліку газу. «В обґрунтування своїх позовних вимог Позивач вказує, що норми споживання природного газу затверджені Постановою-1 (№ 203 – прим.авт) є суттєво заниженими, що штучно призводить до додаткового фінансового навантаження на Позивача та є передумовою для виникнення збитків, оскільки різниця між фактично спожитими обсягами газу споживачами необладнаними лічильниками газу та нормами споживання газу розцінюється як втрати в газорозподільних мережах, що повинні компенсуватись за рахунок газорозподільного підприємства», - йдеться в рішенні.

У підсумку, суд задовільнив позов «Хмельницькгазу». І, якщо рішення набере законної сили, то…норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання дорівнюватиме 9,8 куб. м/міс. на одну людину (нині 3,3 куб. м.). Для абонентів із плитою і без центрального гарячого водопостачання - 18,3 куб. м. (нині 5,4 куб.м.) за людину, а з плитою та водонагрівачем - 23,6 куб.м. (нині 10,5 куб.м.).

Зазначимо, що Кабінет Міністрів України може оскаржити це рішення в суді вищої інстанції.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую