ye-logo.v1.2

На 20 діток 66 працівників: на Хмельниччині ліквідували школу-інтернат

Суспільство 6271
Депутати обласної ради ще минулого року вивчали стан справ у школі-інтернаті
Депутати обласної ради ще минулого року вивчали стан справ у школі-інтернаті. Фото: з архіву km-oblrada.gov.ua

Розмови про закриття Соколівської спецшколи тривали уже кілька років.

Та рішення прийняли депутати Хмельницької обласної ради тільки на минулому засідання сесії, яке відбулося 14 червня.

За підрахунками, які озвучила під час засідання голова профільної комісії Інна Ящук, цього року вартість навчання однієї дитини у цій школі коштувала обласному бюджету 151 тисяча 800 гривень. Якщо б школу не закрили, а станом на 1 вересня залишилося б у ній 20 діток і 66 працівників, то бюджету вона обійдеться близько 300 тисяч гривень на одну дитину.

«В процесі роботи над ліквідацією цієї школи ми пропрацювали з кожною дитиною і родиною. Діти мають попередній розподіл в інші навчальні заклади. Але якщо ми не проголосуємо «за» ліквідацію школи, то з 1 вересня будемо за рахунок коштів обласного бюджету, а це більше 10 мільйонів гривень, ми будемо фінансувати зарплату 66 працівників, але дітей у школі не буде», – пояснила Інна Ящук.

Депутат Іван Кирилюк від Ярмолинецького району зазначив, що варто особливу увагу приділити майну, щоб «не рознесли все «до цеглини» і звісно ж, колектив – 66 працівників, про долю яких також варто потурбуватися, щоб вони не залишилися осторонь».

«Використовувати дані приміщення в галузі освіти немає можливості, – зазначила заступник директора департаменту освіти і науки області Тетяна Дупляк, – адже вони придатні для інтернатного, чи реабілітаційного центрів. Під літні табори приміщення теж розглядати не варто. Педагогічним працівникам пропонують інші місця роботи, але згоди поки що від них немає. Ми зробимо все, щоб максимально забезпечити людей роботою. Всіх, звісно, ні, будемо реалістами».

Депутати зазначили, що проконтролюють подальшу долю навчального закладу, адже на балансі школи значаться і кілька десятків гектарів землі, і технічні приміщення.

Депутати домовилися, що створять ліквідаційну комісію з ліквідації та подальшого використання майна школи. Однак, з першого разу депутати не проголосували за припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат. Після перерви, депутат Олександр Драган запропонував повернутися до цього питання, аргументуючи тим, що інтернати – це уособлення радянщини у процеси виховання дітей.

Тривала дискусія, очевидно, переконала частину депутатів, і 46 голосів «за» ліквідацію навчального закладу обранці віддали.

Відеозапис повного засідання сесії Хмельницької обласної ради можна подивитися за посиланням

Довідка: Станом на 2016 рік у Соколівській спеціальній школі-інтернаті навчалося 65 вихованців при проектній потужності 110 учнів. Витрати на одного вихованця тоді склали майже 93 тисячі гривень. На 2017 рік видатки з урахуванням змін в навчальному закладі становлять 9 мільйонів 117 тисяч гривень, що на 45,1% більше від попереднього року.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую