ye-logo.v1.2

Сезон громовиць: де безпечно ховатися, коли б'ють блискавиці

Суспільство 4371
Під час грози уникайте високих дерев
Під час грози уникайте високих дерев. Фото: westnews.com.ua

Вода та багаття притягують електричний заряд.

Літніі грози дають про себе знати. Саме зараз триває сезон, коли найiнтенсивнiше ллють дощі та б’ють блискавиці. Зазвичай гроза, буревій чи злива супроводжуються сильними ударами блискавки, що становить велику загрозу для людей.

«Тож кожен має знати, як вберегтися в грозу, аби лиха вдалося уникнути, - кажуть в прес-службі Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області. – Якщо насувається гроза, а ви перебуваєте в приміщенні, необхідно позбутися протягів, закрити всі димоходи. Не варто вести розмови по-мобільному телефону, краще взагалі його вимкнути. Під час грози не користуйтеся побутовими електроприладами та тримайтеся подалі від розеток».

Найнебезпечніше під час грози перебувати в сільській місцевості, кажуть рятувальники. 90 відсотків усіх нещасних випадків стається саме тут. Часто блискавка влучає в окремі предмети: дерево, будівлю, копицю сіна. Тож перше правило: ніколи не ховайтеся від блискавки під одинокими деревами, високими металевими конструкціями. Пам’ятайте, що блискавка ніколи не влучає в кущі – краще сховайтеся під ними.

Щоб не стати мішенню для блискавки, категорично не можна перебувати у воді під час грози чи у наметі на березі водойми. Найбезпечніше місце – балки між пагорбами.

Під час грози, кажуть рятувальники, також заборонено бігати й метушитися, пересуватися щільною групою, мати при собі металеві предмети, користуватися електроприладами у будинку. Не можна перебувати біля багаття, бо вогонь створює сильний тепловий потік, що притягує електричний заряд.

«Перебуваючи під час грози на відкритому місці, варто присісти навпочіпки, ноги разом, голову прихилити до колін, – радять у прес-службі Головного управління ДСНС України в Хмельницькій області. – Це найбезпечніше положення тіла.

«Через людину проходить сотні тисяч вольт»

Серед людей, у яких влучила блискавка, виживають одиниці. Як правило, людина, через яку пройшов такий заряд, гине на місці. Тим не менш, є й такі щасливчики, котрі після грозової блискавки виживають.
Лікарі Хмельницької обласної лікарні зізнаються, що людей, котрі віч-на-віч зустрілися з такою стихією, доводиться рятувати не так вже й часто.

«На щастя, ось уже кілька років поспіль такі пацієнти до нашого відділення не потрапляли, – каже Олександр Гринчук, завідувач відділенням термічних уражень і пластичної хірургії обласної лікарні. – Дещо раніше бували один-два випадки на кілька років. Більшість пацієнтів, які «зустрічалися» з блискавицями, – з надзвичайно важкими травмами.
«Уявіть собі – через людину проходить сотні тисяч вольт, – пояснює він. – При цьому найпершими гинуть тканини, в яких найбільше води, - м’язи, судини… В місцях, де електричний розряд входить і виходить, утворюються опіки. Людина може втратити свідомість, знижується температура тіла, зупиняється дихання, пригнічується серцева діяльність… Повернути до повноцінного життя того, хто пережив таке справді нелегко».

Шанси на виживання значно підвищуються, якщо людині вчасно зробити штучне дихання і масаж серця.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую