ye-logo.v1.2
22 Травня, 2019

"Молодь не має збиратися по підвалах": яким буде "Молодіжний центр" у Хмельницькому

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1517
Тепер активна молодь Хмельницького збиратиметься на Кам'янецькій, 63
Тепер активна молодь Хмельницького збиратиметься на Кам'янецькій, 63. Фото: З архіву

Приміщення виділили, положення затвердили, на черзі – ремонт.

Сьогодні, 4 липня, під час чергового засідання сесії міськради депутати прийняли рішення про створення «Молодіжного центру» у Хмельницькому й затвердили його Положення. Як зазначив один з авторів проекту, голова правління ГО «Молодь за краще майбутнє» Владислав Гребенюк, в першу чергу це буде установа, яка відповідатиме потребам молоді, й не нав’язуватиме молодим хмельничанам те, що їм не цікаво.

«Молодіжний центр – простір для молоді. Про його створення ми говоримо вже майже два роки. Дуже чудово, що це питання зрушилося. Попередньо ми проводили моніториг, спілкувалися з різними верствами молоді. Запитували, який центр вони хочуть в Хмельницькому, -розповідає Владислав. - Ми почули критерії: щоб приміщення знаходилося в центрі, щоб був вільний доступ (перший поверх, не було конс'єржок) і туди хотілося заходити. Щоб молодіжний центр підлаштовувався під години, які потрібні молоді. Він не має працювати з 9-ої до 18-ої. Це може бути до 9-ої вечора. Інколи в рамках певних проектів, якщо це тихо, й довше».

«Молодіжний центр» планується використовувати для проведення тренінгів, форумів, майстер-класів. Для нього виділили приміщення на Кам’янецькій, 63. Там є величезна зала, яка раніше слугувала торгівельним приміщенням супермаркету, тож місця вистачить для різних потреб. Тепер потрібно зробити ремонт.

Раніше тут був супермаркет. Фото: з Фейсбуку

У повсякденному житті центр пропонуватиме молоді різні гуртки, типу журналістики, спілкування з владою по побудові соціально відповідального бізнесу. «Те, що хоче молодь, те і буде відбуватися. В межах закону і моралі, - додає активіст. – Після того, як депутати проголосують, будуть закладатися кошти на ремонт. Я сподіваюся, що відкриття буде вже цього року. Приміщення більше року пустувало. Там трохи сиро і є грибок, але нічого кризового. У центрі має бути гарний ремонт, щоб він приваблював молодь і молодь туди йшла добровільно».

Владислав Гребенюк зауважив, що «Молодіжний центр» не буде повторювати функції вже існуючих молодіжний установ. Подібні центри створені у багатьох інших містах України й демонструють гарні показники.

Можливо, центр запрацює вже цього року

«Молодь не має збиратися по підвалах. Для неї має бути виділений куточок в місті. Це буде також ресурсний центр. Коли молодь організовує якусь ініціативу, проектор, екран, колонки зазвичай не має де взяти. Тепер громадські ініціативи, які захочуть зробити щось класне в нашому місті, будуть мати вже менше головного болю в пошуках ресурсів, адже молодіжний центр буде допомагати», - підсумував він.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео