ye-logo.v1.2

Кругообіг грошей: як на місці, де були нори лисиць, тепер непогано заробляють

Суспільство 3463
Сонячні електростанції розмістять на 18 гектарах землі.
Сонячні електростанції розмістять на 18 гектарах землі.. Фото: автора

Новини про популярні останнім часом сонячні батареї з’являються, здавалося б, чи не щотижня.

Десь вони дуже потужні, десь тільки «для власних потреб». А ось у Війтівцях їх розмістили на старій закинутій свинофермі. Голова Війтовецької громади Ігор Степанюк каже, колись у них була відома на всю країну ферма, яка вирощувала м’ясних свиней, а зараз там розруха, хащі і тільки лиси по наробили собі нори і живуть по сусідству із дикими собаками. Та нещодавно 18 гектарів цієї землі орендували підприємці, які розмістили комплекс сонячних батарей. За словами голови це 16 робочих місць та півмільйона гривень податків у рік.

Загалом у громаді зробили ставку на розвиток бізнесу. Оскільки Війтівці колись був районним центром, тут збереглася інфраструктура, яка розвивається також завдяки наявному залізничному сполученню. Окрім такзваного великого бізнесу – фермерів, які мають сотні і тисячі гектарів земель, великих підприємств, які працюють із зерном – у громаді роблять акцент і на підтримку та розвиток малого і середнього підприємництва.

«Зараз ми створюємо алею торгових точок, яка розміщуватиметься від центральної дороги Хмельницький-Волочиськ і до сільської ради. Це дасть можливість отримати кошти від оренди землі, податок та головне – можливість для жителів отримувати необхідну продукцію, або ж послуги «під рукою». Це актуально ще й тому, що у Війтівціях взагалі немає ринку як такого, а така алея дозволть реалізовувати і свою продукцію», – зазначає голова громади і додає, що завжди йдуть на зустріч тим, хто приходить працювати до них.

«Якщо будуть підприємці, то матимемо робочі місця, а, відповідно, житиме й громада. Один із головних платників податків – Віньковецький елеватор, ставку робимо і на середній бізнес. Маємо 5 барів, аптеку, дві заправки. Наша гордість – війтовецький хліб. У нашому селі розташована одна з хлібопекарень», – каже Ігор Григорович.

Зараз у громаді намагаються розвивати інфраструктуру, прокладають водогони, ремонтують дороги. Комунальне підприємство тут створили відразу, як тільки утворилася громада.

"Якщо будуть підприємці, то матимемо робочі місця, а, відповідно, житиме й громада", - переконаний Ігор Степанюк.

«Як тільки ми отримали субвенцію на розвиток інфраструктури, закупили одразу техніку: автомобіль, автогрейдер, різноманітні трактори, екскаватор, культиватори, асинізатор. Створили тут 34 робочі місця і надаємо послуги населенню. Взяли на роботу наших молодих хлопців. Вивчили грейдериста та екскаваторника. Вони залишилися працювати в громаді. Також створили будівельну бригаду, яка робить ремонти у школах, садочках, будинках культури тощо. Своїми силами ремонтуємо водопроводи, сільські дороги», – розповідає Ігор Степанюк.

За його словами, за кроткий період часу вже зробили кілометрів 25-30 шляхів і все своїми силами, без жодних підрядників. При кожному старості у селі є працівник комунальної служби. Улітку вони займаються благоустроєм, а взимку забезпечують тепло в усіх закладах громади.

Водогони прокладають у селі Бокиївка, Війтовецької громади. Фото: viytovecka-gromada.gov.ua

«Дуже важливо, щоб у громаді було розуміння, що місцевий бізнес кожен із нас підтримує своєю гривнею. Адже частина тих грошей, які віддані місцевим підприємцям, залишаються у вигляді податків у бюджеті громади. Відповідно громада має ресурси, за що ремонтувати дороги, школи, освітлення і створювати не лише комфортнее життя для мешканців, але й відповідні умови для ведення бізнесу. Це своєрідний кругообіг грошей у громаді. Тому дуже важливо, щоб підтримка бізнесу була не лише із боку влади, але й жителів громади», – зазначають у Хмельницькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Довідка: Війтовецька об'єднана територіальна громада створена у 2015 році, до її складу входять сімнадцять населених пунктів із 7 600 жителів. За три роки існування громада отримала від держави 22 мільйони гривень. Очікують, що надходження до власного бюджету цього року складуть близько 25 мільйонів гривень. Головні надходження – земельний, єдиний та акцизний податки.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую