ye-logo.v1.2
23 Травня, 2019

Погода на сьогодні: чи справді після Іллі буде уже "по теплі"?

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1653
З 2 серпня пов'язано чимало прикмет та спостережень
З 2 серпня пов'язано чимало прикмет та спостережень. Фото: tyachivnews.in.ua

Яку погоду прогнозують синоптики 2 серпня.

Здається, це перший день за останніх кільканадцять, коли синоптики не передбачають дощу. До +27 градусів підніметься денна температура, обіцяє сайт «Синоптик». Втім, додає, що незважаючи на ясний ранок, вдень та ввечері у Хмельницькому погода буде похмурою. День мине без опадів. «Гісметео» обіцяє під вечір сильну хмарність, але без опадів. Український гідрометеоцентр передбачає підвищення температури до +29 та також суху погоду.

Синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Фейсбуці зазначає, що оскільки липень та серпень - брати, адже літні місяці, то між собою й подібні: спека й спека. «2 серпня - Іллі, і вже купатися ніби треба менше… Але, враховуючи синоптичну ситуацію, думаю, що він не розсердиться. У середньому температура повітря в Україні становитиме +26 +33 градуси. Дощі з грозами ймовірні подекуди на Заході. Більшість території України - у сухій погоді. Найближчими днями літо розгуляється на повну губу, буде сонячно та спекотно. Зниження температури повітря на кілька градусів очікується 6-7 серпня", - коментує погоду синоптик.

На 2 серпня припадає день пам'яті пророка Іллі. Він вважається покровителем дощів і блискавок, а також воїнів. Це свято багате на традиції і прикмети. Варто нагадати, що за часів язичництва слов'яни 2 серпня відзначали Перунів день - бога грому і військової доблесті. 

Також день Іллі був пов'язаний з початком жнив. Вважалося, що саме в це свято закінчується літо і починається осінь. На Іллі і після нього купання у водоймах - під забороною: вода стає дуже холодною – можна застудитися, а також в ній в це свято можна зустріти всяку нечисть. У народі вважається, що з Іллі йде поворот на осінь, хоча спекотне літо може простояти ще довго. Світловий день іде на спад, а ночі на збільшення. Якщо у цей день буває глухий грім - до тихого дощу, грім гучний - до зливи, грім безперервний - буде град; грім гримить довго і не різко - до негоди, якщо ж уривчасто і не тривало - буде ясно.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео