ye-logo.v1.2

Є вчителі, які не дають змінити школу, або Чотири складових якості освіти від Олега Фасолі

Суспільство 8366
Олег Фасоля зазначив, що є проблеми із оцінюванням якості освіти, з програмою і навіть з кадрами.
Олег Фасоля зазначив, що є проблеми із оцінюванням якості освіти, з програмою і навіть з кадрами.. Фото: зі сторінки Олега Фасолі у Фейсбуці.

Три дні на Хмельниччині тривав семінар для освітян «Розвиток системи управління освіти в контексті створення опорних шкіл та Нової Української школи».

Освітяни області навчалися новим підходам роботи та як працювати у Новій українській школі. Серед іншого начальник департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Олег Фасоля зазначив, що є проблеми із оцінюванням якості освіти, з програмою і навіть з кадрами.

«Ми зараз прийшли до такого висновку, що вчителі є настільки консервативними, що вони не дають змінити школу. Вони не дають змінити колір панелей, зняти дошку пошани, вони завішують стіни усілякими стендами і всім, чим можливо», – розповів Олег Іванович.

Він навів приклад, що нещодавно в одному закладі, який вони відвідали в рамках підготовки до нового навчального року, побачили яскравий стенд із написом «Фонд соціального страхування інформує…» і запитую – дітям це потрібно? Ми живемо за принципом – треба зробити, то зробили. Тому маємо говорити про якість освіти. Що це означає? Якщо шукати це в літературі, то ми не знайдемо визначення якості освіти.

Олег Фасоля наголосив на чотирьох складових якості освіти.

1. Результат роботи учня. Тобто чого учні досягли у навчальному закладі? Які вони мають кінцеві результати: рівень компетенції, рівень вихованості.

2. Педагогічний колектив. Поганий колектив не забезпечить якісної освіти.

3. Директор – лідер. При «сіренькому» директорі не буває хороших колективів. Не буває такого, щоб колектив сам йшов до якоїсь цілі. Має бути лідер, який запалює колектив і веде до цілі.

4. Матеріально-технічна база навчального закладу. І як похідне звідси – безпечні умови перебування дітей у навчальному закладі.

Ці чотири складові є інтегральним поняттям якості освіти, зазначив Олег Іванович і додав, що не претендує на істину, але говорить зі своїх переконань і досвіду роботи.

Повний виступ Олега Фасолі - у відео.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую