ye-logo.v1.2

Здавати чи не здавати: що робити, коли в садку або в школі пропонують вчергове здати гроші

Суспільство 7473
Рішенням сесії міської ради, на одного учня та вихованця дитячого садка виділяються фіксована сума
Рішенням сесії міської ради, на одного учня та вихованця дитячого садка виділяються фіксована сума. Фото: з архіву

В міському Департаменті освіти пояснили, на що потрібно здавати кошти батькам школярів та дошкільнят.

Сьогодні розпочався новий навчальний рік. Батьки дошкільнят та дітей, які відправили своїх чад до школи, часто стикаються з «добровільно-примусовими» внесками. Одним вручають списки канцтоварів, які необхідна закупити, інші скаржаться на те, що від них вимагають придбати миючі засоби. Про те, на що потрібно здавати гроші, а на що – ні, сайт «Є» запитав у виконувачки обов’язків директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Людмили Корнієцької.

- Яка сума виділяється на фінансування школярів та дошкільнят у Хмельницькому?

- Рішенням сесії міської ради, на одного учня та вихованця дитячого садка виділяються фіксована сума. Для школяра – це 100 гривень в місяць, а для дошкільняти – це 200 гривень. Але зауважу, що ці кошти виділяються та витрачаються не на дитину, а на потреби закладу.

- На що ці кошти витрачаються?

- Кожен керівник школи чи то садочка самостійно мають право витратити ці кошти на нагальні потреби. Це може бути ремонт, заміна лінолеуму, кранів, унітазів, умивальників, вогнегасників… Мийні засоби за ці кошти не повинні закуплятися, однак керівники закладів можуть придбати туалетний папір до прикладу, якщо вважає за доцільним.

- Якщо батькам у навчальних закладах вручають списки необхідних для купівлі канцтоварів, як у цьому випадку вчиняти?

- Є певні методичні вимоги до програми розвитку дитини. Є заняття, на яких дитина повинна мати необхідні канцтовари, без яких вона не зможе виконувати завдання педагога. Найперше, що повинен мати учень – це альбом для малювання, олівці, фарби, пензлики і багато іншого. У дошкільнят цей список значно коротший. Батьки повинні зрозуміти, що школа та садочок не може забезпечити усіх дітей канцтоварами, адже навчальні заклади не мають заробітків. Якщо ми будемо купувати необхідних розхідних матеріалів для дітей, ми ніколи не зможемо зробити ремонт в навчальних закладах. Тому батьки самотужки повинні забезпечити своїх дітей необхідними розхідними матеріалами.  

Читайте також: Чи зміниться плата за харчування та додаткові освітні послуги у садочках та школах Хмельницького?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую