ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

Таємне стає явним: Хмельницька міськрада відкрила інформацію, що приховують інші

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 6543

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Понад 300 наборів даних оприлюднено у відкритий доступ.

Сьогодні, 6 вересня у Хмельницькому відбулася презентація перших в Україні реєстрів відкритих даних в режимі реального часу.

Простими словами це означає, що будь-який користувач Інтернет зможе переглянути інформацію про реєстр містобудівних умов та обмежень, реєстр доріг, будинків, дитячих майданчиків, тимчасових споруд та інше.

«Ця інформація не була прихована, але доступ до неї був лише через інформаційний запит. Зараз ми відкрили доступ до більш як 300 показників. Їх можна знайти на сайті Хмельницької міської ради перейшовши в розділ «Влада», а далі «Відкриті дані» або на сайті MyCiti», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

Даний реєстр є частиною спільного проекту міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр» та Агенція розвитку Хмельницького.

MyCity став фіналістом найбільшого національного конкурсу інноваційних ІТ-проектів Open Data Challenge. З 190 проектів зі всієї України, він пройшов до фіналу і незабаром стане відомо, чи отримає він тендерні кошти на подальший розвиток.

Валентина Андріїшина, заступник директора міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр» розповіла, що даний проект є дjсить складним програмним продуктом.

«Вартість усього проекту MyCity понад 4 мільйона гривень. Півмільйона, які ми отримали з міського бюджету були витрачені на придбання обладнання. Значні кошти ще потрібні для подальшої розробки проекту, заробітної плати програмістів. Це досить складний програмний продукт, адже на одній платформі буде об’єднано різні сервіси та електронні послуги. Це буде абсолютно новий вид комунікації, який буде значно відрізнятися від сайту міської ради», - заступник директора міського комунального підприємства «Хмельницькінфоцентр» Валентина Андріїшина.

Міський голова під час презентації проекту зазначив, що це лише перший етап реалізації цієї платформи.

«Але вже зараз він забезпечує для громадян отримання актуальної інформації про місто, для бізнесу - дозволяє ефективніше оцінювати тенденції ринку, просувати товари та послуги, мати рівний доступ до об’єктів та ресурсів комунального майна. А для влади – це зручний ресурс для оприлюднення даних, який сприяє прийняттю ефективних рішень та покращенню комунікацій. А ще Хмельницький – єдине місто в Україні, яке відкрили ці дані, адже не всім  це вигідно...», - зазначив міський голова.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую