ye-logo.v1.2

55 гектарів у центрі міста: які зміни чекають парк Чекмана

Суспільство 3658
Перші напрацювання презентували у скейт-парку
Перші напрацювання презентували у скейт-парку. Фото: автора

Відбулися громадські обговорення.

Учора, 28 вересня, у Хмельницькому парку ім. Михайла Чекмана говорили про те, як можна поліпшити планування території. Для того, щоб зробити парк більше зручним для гостей, запросили групу архітекторів, які й презентували перший етап своїх напрацювань.

«На початку року ми виділили кошти на проект-реконструкцію парку Чекмана. Багато років сюди вкладаються кошти, робляться якісь речі, але вони не є комплексними й фінального бачення парку немає. Тому вважаємо, що настав час правильних і поступових змін», - зазначив керівник міського управління ЖКГ Василь Новачок.

За його словами, довго шукали організацію, яка могла б зайнятись цією складною роботою, адже парк величезний – 55 гектарів. У результаті вдалося домовитись з групою архітекторів «109», які мають досвід планування подібних територій у Львові.

Архітектори проаналізували територію парку, звернули увагу на історичну дотичність усіх локацій. Крім плюсів наявного планування відмітили й мінуси. Серед них занедбаний стан річки Плоскої, хаотичність доріжок, велика кількість стихійних входів, фасад літнього кінотеатру, занедбані атракціони.

«Ми вирішили зрозуміти, як місцеві мешканці сприймають парк і на початку своєї роботи організувати флешмоб. Потрібно було прийти у парк і зробити знімок в тому місце, яке найбільше подобається і опублікувати в соцмережах з відповідним хештегом. Ми отримали близько 50 дописів і це була дуже цінна інформація про те, як люди сприймають парк. Окрім того, поспілкувались із підприємцями, які працюють, на території та комунальниками», - розповів архітектор Максим Асафатов.

На громадські обговорення прийшло кілька десятків хмельничан

Як зазначила колега Максима, Соломія Галайко, вони були враженні потенціалом парку. Та поряд з тим, абсолютно не логічно з’єднані між собою доріжки й частини парку, які зовсім не розвинені.

«Це не означає, що ми все переробимо і зробимо інакше. Перший нашим кроком було визначення існуючих активностей, їх є чимало. Є багато потенційних, але через поганий благоустрій не вишиковуються. З’єднавши всі активності, потенційні й існуючі, у нас утворюється єдиний маршрут від якого все відходить. Він буде іти по наявній системі стежок. Також ми виокремили спокійний периметр, де буде світло й затишно», - каже Соломія.

Хмельничани можуть долучитися до обговорення проекту парку

Архітектори запевняють, що у майбутньому парк стане доступним та зручним абсолютно для усіх. Окрім облаштування доріжок та стежок, планують удосконалити освітлення, збільшити місця для сидіння в парку й обладнання їх на березі річки Плоскої та інше.

У скільки обійдуться усі роботи говорити не беруться, бо ще не дійшли до етапу підрахунків. Розробники проекту готові спілкуватися із містянами та враховувати їх пропозиції та зауваження. На подібні громадські обговорення місцях обіцяють покликати ще, як мінімум, двічі.  

Детальніше із розробленим проектом можна ознайомитись на сторіці "Групи 109" у Фейсбуці.

Коментарі:

Віталій Українець 29.09.2018 13:49

Перша зміна повинна настати це зміна назви парку! Мер немає ніякого відношення до парку ,не був він гарним мером! В свій час лизоблюди та інші спромоглися та посміли назвати в його честь парк!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую