ye-logo.v1.2

Покрова: свято воїнів, козаків та прощення

Суспільство 6445
Державне свято вважається досить новим, але зберігає в собі історію багатьох століть
Державне свято вважається досить новим, але зберігає в собі історію багатьох століть. Фото: ukrinform.ua

Здавна в Україні Богородиця вважається захисницею і покровителькою воїнів та козаків.

Щорічно 14 жовтня відзначається велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Для подолян це свято не лише церковне, адже в нашій країні в цей день відзначають День українського козацтва та День захисника України. Нагадаємо, що відзначення Дня захисника України було встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента. 5 березня 2015 року Верховна Рада прийняла закон, який оголосив День Захисника України офіційним вихідним днем.

Варто зазначити, що здавна в Україні Богородиця вважається захисницею і покровителькою воїнів та козаків. У покровські дні запорожці обирали нових кошових отаманів. Саме вони збудували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. Деякі Покровські храми, переважно ХVIII століття, вціліли і до нашого часу. Саме завдяки козацтву виник новий тип ікони – "Козацька Покрова".

Що можна робити на Покрову. На свято Покрови прийнято йти до церкви і молитися про спасіння й заступництво. Незаміжні дівчата в цей день до початку богослужіння приходять у храм, де є ікона Покрови Пресвятої Богородиці, та ставлять біля неї свічку, попросивши про заміжжя. Щоб привернути в свій дім благополуччя, на Покрову подавали милостиню бідним та просили прощення у всіх.

Чого не можна робити 14 жовтня - на Покрову Пресвятої Богородиці. Під забороною серйозна робота: не можна будувати, копати, прибирати, лихословити, сваритися - вся негативна енергія у цей день повертається сторицею. Не можна позичати гроші: так разом з грошима можна віддати своє щастя і везіння. В цей день категорично заборонено відмовляти сватам: прикмета свідчить, що дівчина, яка відмовила на Покрову, ще роки три не буде засватана.

"Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем". В українських селах до сьогодні дотримуються давньої народної традиції гуляти весілля після Покрови.

Для того, щоб усі в родині були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над іконою Богородиці, і розвішувала його над вхідними дверима.

На території України найдавнішою Покровською церквою є храм в селі Сутківці Хмельницької області, зведений у 1476 році як фортеця.

Нагадаємо, що сьогодні, на Покрову, ми відзначаємо День захисника України, тому, згідно з розпорядженням Кабміну, на громадян країни чекає вихідний у понеділок, 15 жовтня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую