ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому музеї можна побачити столітні українські марки-шагівки

Суспільство 1531
Марки друкували на цупкому папері з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою»
Марки друкували на цупкому папері з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою». Фото: з фейсбуку

Колекція увійшла до проекту «Експонат місяця».

В рамках проекту «Експонат місяця» в обласному краєзнавчому музеї виставили першу колекцію українських поштових марк.

«В 2018 році наша країна відзначає 100-річчя народження української марки, яка вперше з’явилась у роки Української народної революції 1917-1921 років. До створення марок були залучені кращі українські художники: Георгій Нарбут і Антон Середа. Цікаво, що згідно з законом, від 18.04.1918 року частину першої серії, названої «шагівковою», друкували на цупкому папері з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою», адже самі монети на той час було вилучені з обігу. Відомо, що у використані значилось багато фальшивих купюр. Першу серію марок державної пошти Української Народної Республіки 5 купюр номіналом 10 – 50 шагів запущено в обіг у середині липня 1918 року", - йдеться у дописі музею.

В обігу марки-шаги, назва яких походила від староукраїнського «сяг», «шаг» – крок і які використовували у XVII-XVIII ст.ст. для лічби дрібних грошей, знаходилися до березня 1919 року – до часу скасування їх радянською владою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую