ye-logo.v1.2

Переходимо на зимовий час. Востаннє?

Суспільство 2765
Україна переходить на зимовий час 28 жовтня о 4-ій ранку
Україна переходить на зимовий час 28 жовтня о 4-ій ранку. Фото: GETTY IMAGES

Вже цього вік-енду необхідно буде перевести стрілки годинника на годину назад.

Україна переходить на зимовий час. Станеться це в ніч з 27 на 28 жовтня (з суботи на неділю о 4 годині ранку). І, не виключено, що такий перехід буде останнім.

В Україні почали переходити на зимовий час через короткотривалість світлої пори ще з 1981 року. Періодично в країні піднімали питання відмови від переведення годинників, але щоразу відмовлялись від цієї ініціативи. Але вже наступного року, є імовірність, що Україна відмовиться від зимового часу.

Річ у тім, що влітку минулого року в ЄС проводили опитування. І 80% з 4,6 мільйона респондентів закликали скасувати перехід між зимовим та літнім часом.

У вересні Єврокомісія офіційно запропонувала встановити, що останній перехід на літній час відбудеться 31 березня 2019 року. Якщо ж окремі країни-члени захочуть жити не за літнім, а за зимовим часом, як пише «BBC News Україна», вони зможуть востаннє перевести годинники 27 жовтня 2019 року. Після цього сезонне переведення годинників у ЄС припиниться.

Пропозицію ще має затвердити Європарламент та уряди країн-членів ЄС, але не пізніше березня 2019 року.
В українському уряді «BBC News Україна» вже запевнили - якщо Євросоюз відмовиться від переведення годинників, то Україна слідом теж може ухвалити таке рішення. У Мінекономрозвитку вважають, що порядок обчислення часу в Україні має бути оптимальним та узгодженим з міжнародною практикою. Там також додали, що аргументи про економію електроенергії від переведення годинників зараз економічно необґрунтовані.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую