ye-logo.v1.2
24 Лютого, 2020

Поліція і перевізники – чому у Хмельницькому знову проблеми із маршрутками

Суспільство 3473 1
Від початку жовтня на лінію 102 надійшло 15 скарг на технічний стан громадського транспорту.
Від початку жовтня на лінію 102 надійшло 15 скарг на технічний стан громадського транспорту.. Фото: Баландіна Артема

Останнім часом, особливо зранку, маршрутки в місті ходять нерегулярно і не всі автомобілі виходять на маршрут.

В управлінні транспорту міста підтверджують, що від 30 до 50 відсотків транспорту виходить на маршрут із запізненням і «кивають» на патрульну поліцію, а ті – на перевізників. Як з’ясувалося, вже три дні поліція щоранку проводить перевірку транспорту, який обслуговує міські маршрути, в той момент, коли вони тільки виходять на лінію.

«Є відповідні норми і стандарти і всі вони чітко виписані в правилах дорожнього руху. Наприклад, якщо у водія розбите лобове скло, або колеса тримаються на двох болтах, він не може здійснювати перевезення і наражати на небезпеку громадян. Вже складено більше 10 протоколів і постанов, саме за те, що транспортні засоби виїжджають на маршрут у стані технічної несправності. А це говорить про те, що підприємство проводить перевірки недобросовісно», – пояснює речник Патрульної поліції області Роман Мартинюк.

В управлінні транспорту, про те що перевірки потрібні, не сперечаються. Але робота на упередження, кажуть, давала б кращі результати.

«Водії не хочуть, аби на них складали акти, які несуть за собою додаткове фінансове навантаження у вигляді штрафів і не виходять на маршрути вчасно», – пояснює керівник управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради Сергій Шепурев. Через це кожен ранок ми вносимо зміни у графік, коригуємо маршрути, аби забезпечити основні лінії транспортом у години пік», – додає очільник і додає, що водії маршруток скаржаться на прискіпливість поліціантів.

Наприклад, відсутність знаку аварійної зупинки тягне за собою накладання адміністративного штрафу. А Сергій Шепурев каже, варто було б провести перевірку, надати рекомендації, а якщо недоліки не будуть виправлені, вже тоді складати адміністративні протоколи.

Натомість, у поліції коментують, що такі перевірки проводяться постійно і закиди на прискіпливість не доречні, тому що є чіткі вимоги прописані правилами і запевняють, що незважаючи ні на що, вони триватимуть і надалі. 

«Це навіть не перевірки, а компетенція відділу безпеки дорожнього руху проводити такі заходи. Ініціюють їх тоді коли збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод, і кількість скарг на технічний стан транспорту від громадян», – додає речник поліції.

Варто зазначити, що від початку жовтня на лінію 102 надійшло 15 скарг на технічний стан громадського транспорту.

Автор Юна МІТРАШКО.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую