ye-logo.v1.2

Спалах менінгіту в Хмельницькому: чи підуть школи на карантин?

Суспільство 14051
Попри спалах менінгіту в Хмельницькому, підстав для введення карантину в школах поки що немає
Попри спалах менінгіту в Хмельницькому, підстав для введення карантину в школах поки що немає. Фото: shutterstock.com

Чимало батьків хмельницьких школярів хвилюються за здоров’я дітей через ситуацію з захворюваністю на менінгіт у місті.

У Хмельницькому продовжується спостерігатися підвищена захворюваність на менінгіт, яка цього року перевищує минулорічні показники у 2,5 рази. «Ми сподівалися, що ситуація нормалізується через канікули, - каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. – Ми сподівалися, що канікули розірвуть цей ланцюжок захворюваності. Ситуація, звісно, дещо покращилася, але не відчутно».

За словами Бориса Васильовича, специфічних заходів профілактики менінгіту, а тому в управлінні лише рекомендують усім дотримуватися особистої гігієни, частіше мити руки, провітрювати приміщення. «Вводити карантин у навчальних закладах міста у нас немає підстав», - додає пан Ткач.

«На сьогоднішній день в інфекційній лікарні перебуває 26 хворих з вірусним менінгітом, з яких 21 дитина з Хмельницького, - розповіла головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна. - Вчора (5 листопада – прим.авт.) хворих було 33, але 7 осіб було виписано. Однак сьогодні до медзакладу поступили троє хмельничан з цією недугою, з яких двоє дітей».

Тим часом, у деяких школах вже попереджають батьків про те, що дітей з нежитю, кашлем, а тим паче з підвищеною температурою тіла не допускатимуть до навчань. В управлінні охорони здоров’я кажуть, що такої вказівки вони не давали. «Це взагалі не наша компетенція», - пояснює Борис Ткач.

У Департаменті освіти та науки ж також, по суті, «відхрещуються» від подібного. «Вчителі не мають права не допускати дітей до навчання, - пояснює очільниця Департаменту Людмила Корнієцька. - Єдине, що може зробити педагог – це привести дитину до медсестри, яка може засвідчити що дитина є не здоровою. Однак є багато скарг від батьків, які кажуть, що навчальні заклади відвідують багато хворих дітей, які заражають інших учнів. Я їх розумію, тим більше, що наразі у Хмельницькому спостерігається спалах менінгіту. До речі, майже щодня ми фіксуємо такі випадки».

Нагадаємо, вірусний менінгіт – це гостре інфекційне захворювання з ураженням м’яких мозкових оболонок головного та спинного мозку. У більшості випадків причиною його появи є вірусна інфекція. Симптомами вірусного менінгіту є сильний головний біль, підвищення температури тіла, нудота, повторна блювота, іноді може спостерігатись висипка. Діти стають примхливими, плаксивими. Крім менінгеальних симптомів проявляються симптоми ГРВІ – біль у горлі, нежить, кашель. Однак, поставити точний діагноз може тільки лікар на підставі клінічних проявів, епіданамнезу та результатів лабораторних досліджень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую