ye-logo.v1.2

Експеримент: як у Хмельницькому автівки пропускають карету «швидкої» (ВІДЕО)

Суспільство 8069

Більше години містом їздив автомобіль із увімкненою сиреною та проблисковими маячками.

Сьогодні, 13 листопада, в обласному центрі поліцейські разом із журналістами перевіряли, як у Хмельницькому водії надають перевагу русі автомобілю карети швидкої допомоги. Для цього «запакувалися» в «швидку» та вирушили вулицями міста, увімкнувши не лише проблискові маячки, а й сирену.

Щоправда, зауважимо, карета «швидкої» була несправжньою. «Цей автомобіль перебуває на балансі одного з спецпідрозділів нашого управління, - пояснила Інна Глега, керівник сектору комунікацій Нацполіції області. – Його використовують у спеціальних операціях. Водій – також наш співробітник. Ми розуміли, що для проведення такого експерименту задіювати справжніх медиків буде неправильно, а тому і провели все власними силами».

Експеримент розпочали з перехрестя вулиць Кам’янецької та Степана Бандери. Першою «кінцевою зупинкою» стала станція швидкої допомоги, що на Львівському шосе. Щоб подолати цей шлях кареті «швидкої» вистачило чотирьох хвилин! На її шляху, по суті, не було жодних перепон. Водії автівок, які рухалися попереду, намагалися швидко звільнити дорогу, щоб «медики встигли».

Вже на станції швидкої допомоги на журналістів та карету «швидкої» очікували працівники патрульної поліції області. Після спільної «наради» вирішили – автівка «103» їде в центр міста, а за нею і авто «102». Один із патрульних сідає в «швидку», щоб по рації передавати своїм колегам, яка ж машина не надала перевагу в русі.

Львівське шосе, Трудова, Грушевського, Кам’янецька… жодного порушника! Їдемо на «коло №2», але вже через Вайсера. Там, більше центрального овочевого ринку, час від часу виникає ускладнений рух, оскільки на узбіччі стоять автівки. Сьогодні – не виняток. Та «швидка» відносно швидко долає шлях Вайсера-Соборна, і лише доїжджаючи на вулиці Соборної… автомобіль таксі, на думку поліцейського, який перебував у кареті «швидкої», перешкоджав руху автівки з проблисковим маячком. Він одразу ж передає це по рації своїм колегам. «Штрафувати не будемо, а ось профілактичну бесіду проведемо», - пояснює патрульний. Вже згодом Роман Мартинюк, речник управління патрульної поліції області підтвердив, що водія не оштрафували, а нагадали, як він повинен діяти в подібних ситуаціях.

А далі… вулиця за вулицею, і жодного порушника. «Сьогодні й справді ніхто з водіїв не порушував, - каже Роман Мартинюк. – Більше перешкод було з боку деяких пішоходів, які перебігали дорогу. Я ж хочу нагадати усім, що автомобілям з проблисковими маячками необхідно надавати перевагу в русі – чи то «швидка», чи то поліція, чи то пожежники, бо ці секунди можуть врятувати комусь життя. Ну, і нагадати, що водіям порушникам загрожує штраф 510 гривень, пішоходам – 51 гривня».

Як містом їздила «швидка», у відео від сайту «Є»:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую