ye-logo.v1.2

Казковий паркан у Славуті: хранителі, що здивували місто

Суспільство 10706
Кожен чоловічок казкового паркану має символічне значення
Кожен чоловічок казкового паркану має символічне значення. Фото: автора

Над гномами, що оберігають подвір’я, автор працював три місяці.

Микола Мельничук – автор казкового паркану, який, без перебільшення, став не лише окрасою подвір’я в Славуті, а й усього міста. Потрапивши на вулицю на Зарічну, на перший погляд здається, що то й не паркан, а чудернацькі декорації до зйомок фентезі. От-от здається, що чоловічки оживуть, і заговорять до перехожих казковими голосами. Насправді ж, ці гноми – казкові обереги мешканців будинку, довкола якого встановлений паркан. І зроблені вони не з дерева, не з пластику, а з… бетону.

«Прагну нерухоме зробити візуально живим»

Автор Микола Мельничук, зізнається, що створювати такі дивовижні речі йому дуже подобається. Для нього це не просто професія, а й своєрідне хобі. Каже, багато вільного часу працює над ескізами, бо бажання зробити світ яскравішим та цікавішим його не полишає ніколи.

Перші подібні витвори Микола починав створювати, ще працюючи на місцевому фаянсовому виробництві. Дуже, пригадує, цікаво було працювати з керамікою. На початку 2000-х поїхав до Києва, і лише нещодавно з родиною повернувся до Славути. Розповідає, у столиці працював над дизайном інтер’єрів, переважно з гіпсом, над внутрішнім оздобленням помешкань, створював ліпнину в класичному стилі, модерн тощо. А потім спробував створити щось красиве і дивовижне з бетону. Хоча, зізнається, на цьому не зупинився і вже береться за витвори з металу та дерева…

 

"Сюжети обирати завжди непросто", – зізнається Микола Мельничук.

Більшість робіт, зізнається Микола, можна побачити хіба що на фотографіях, бо створював їх на замовлення на приватних територіях.

Казковий паркан майстер випіпив для свого кума.

«Сюжет обирати завжди непросто, – зізнається майстер. – Бо ж хочеться нерухоме зробити візуально живим. Люблю ліпити тварин, міфічні істоти, усіляких ельфів, гномів… Хоча й передати характер тварин через міміку доволі складно. Якось ліпив крилатого міфічного лева. Він мав бути із сильним характером, щоб відчувалася міць, але водночас добрим, однак таким, щоб не нагадував кошеня. Над такими композиціями працювати доволі складно, але цікаво».

Кожен чоловічок казкового паркану має символічне значення

Є роботи Миколи Мельничука уже і в Славуті: химерні сходи у ліпнині, басейни, оздоблення помешкань… І, звісно ж, – казковий паркан на Зарічній. Зізнається, виліпив декоровану загорожу для свого кума.

  

Воїн та Лісовик - кожен має своє символічне значення.

Господарі садиби зізнаються, що вже звикли до того, що біля паркану хтось фотографується, хтось ним милується, комусь кортить дізнатися, що ж то за чоловічки і яке їхнє призначення.

Біля паркану залюбки фотографуються перехожі.

Леприкон береже достаток у домі.

«В цій композиції кожен чоловічок щось символізує та має свої функції, – пояснює Микола Мельничук. – Леприкон – оберігає достаток у домі, відповідає за фінанси і наглядає за їхнім правильним використанням. Лісовик – за урожай, живність в господарстві. Чарівник оберігає родину від поганих очей, а Воїн – від злого умислу та людей, які можуть переступити за ворота з поганою думкою. Усі четверо – хранителі дому».

Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую