ye-logo.v1.2

Архітектурну перлину Хмельниччини зобразили на колекційних монетах

Суспільство 3014
Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла
Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі срібла. Фото: з фейсбуку

В обіг їх введуть з 27 листопада.

Меджибізька фортеця прикрасить нові колекційні монети Нацбанку України, що входять до серії «Пам'ятки архітектури України». Минулого року на колекційній монеті зобразили Кам’янець-Подільську фортецю.

«Меджибізька фортеця» номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу, а 10 гривень - зі срібла. В обіг вони вводяться з 27 листопада 2018 року. Цього ж дня її презентуватимуть в заповіднику «Меджибіж».

«Особливо приємно, що ми були причетні до створення монети. Художня рада, яка працювала над дизайном монети, не лише відвідували фортецю безпосередньо, а й дослухалися до думок наших спеціалістів, працюючи над ескізами. Ми вносили свої пропозиції і до них прислухалися. Відтак, суттєво вплинули на те, що в результаті на них зображено. Ці монети будуть і в нашій колекції. Ми замовили уже їх певну кількість для заповідника», - розповідає директор Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж» Олег Погорілець.

Додає, що під час презентації у короткому відеоролику покажуть, як змінювалася ідея зображення, чому це відбувалося, які елементи забрали, що додалося. Поки тримають інтригу.

«Меджибізька фортеця» номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу.

До слова, меджибізькі архітектурні «родзинки» з’являється на монетах не вперше.

«Торік, до 85-річчя утворення Хмельницької області, Замкову церкву, що на території Меджибізької фортеці, було зображено на ювілейній монеті, випуск якої був присвячений до цієї дати», - каже Олег Погорілець.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую