ye-logo.v1.2

Доцільно чи ні? Світлофори у Хмельницькому працюватимуть цілодобово (ВІДЕООПИТУВАННЯ)

Суспільство 3078

Рішення має на меті підвищити безпеку руху та запобігти виникненню дорожньо-транспортних пригод на дорогах, які регулюються транспортними світлофорами.

З 1-го грудня у Хмельницькому світлофори вночі працюватимуть у режимі нон-стоп. Відповідне доручення дав Прем’єр-міністр України, з метою зменшення кількості аварій на відрізках доріг, які регулюються транспортними світлофорами.

Та чи усім таке нововведення до вподоби? Деякі водії кажуть, що це досить незручно, адже стояти на кожному світлофорі вночі, коли потоку машин майже немає, а пішоходів з десяток на місто – дурниця. А ще це додаткова витрата електрики, тобто коштів з міської казни, які можна скерувати на нагальніші потреби. Інші ж навпаки, кажуть, що це сприятиме зменшенню кількості ДТП, адже водії не ганятимуть вулицями, а знатимуть, що працюють світлофори, перед якими потрібно зупинятися.

«Доцільно це чи ні, не нам вирішувати. Є доручення Прем’єр-міністра, а ми - комунальне підприємство, яке має виконати це доручення, - каже начальник комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг Микола Ваврищук. - Щодо використання електрики, то воно безумовно зросте на 30 відсотків. Але жодні гроші не зрівняти з людським життям, яке можна зберегти, якщо водій буде дотримуватися правил дорожнього руху та зупинятися на червоний сигнал світлофора».

«За» нововведення і патрульна поліція області. За їхніми даними, кожна сьома ДТП у Хмельницькому стається у нічний час і саме на перехрестях, де є світлофори.

«За 11 місяців 2018 року в обласному центрі сталося 234 аварії у нічний час. Зміни у роботі світлофорів, які не будуть перемикатися у режим «жовтого мигання», кардинально вплинуть на загальну кількість ДТП. Водії, які раніше «пролітали» небезпечні перехрестя, тепер будуть зупинятися на світлофорах, що значно скоротить кількість аварій, однак за умови, що кермувальники все ж таки дотримуватимуться правил дорожнього руху», - розповів речник патрульної поліції у Хмельницькій області Роман Мартинюк.

Утім, є ймовірність, що таке нововведення, призведе до збільшення концентрації викидів СО2 від автомобілів, які будуть стояти на світлофорах у нічний час. Однак, голова Хмельницької обласної організації Українського товариства охорони природи Юрій Резніков вважає, що це нововведення навряд чи суттєво змінить загальну ситуацію з викидами вихлопних газів.

«Тут важливим питанням є технологія двигунів автомобілів. Якщо автомобіль сучасний, у ньому є фільтри, які значно зменшують кількість викидів кожним авто. Є автомобілі, яким вже понад 15-20 років. Ось вони викидають величезну кількість різноманітних хімічних сполук. Навіть ті самі «євробляхи», які наразі викликають багато суперечок, є екологічнішими за ті, що виробляли російські автомобільні заводи. Щодо зміни у роботі світлофорів, на яких автівки зупинятимуться у нічний час, – це крапля в морі. Негативніше на стан екології вплинуло зменшення дозволеної швидкості руху автомобілів у містах з 60 кілометрів за годину до 50. Але для ретельнішого висновку, потрібно зробити не одне дослідження в цьому напрямку», - розповів Юрій Олександрович.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую