ye-logo.v1.2
7 Квітня, 2020

На що Кам’янець-Подільська влада просить у Кабміну 40 мільйонів гривень

Суспільство 964
25 ділянок комплексу Старого і Нового замку знаходяться в аварійному стані
25 ділянок комплексу Старого і Нового замку знаходяться в аварійному стані. Фото: з архіву

Відповідне звернення міська рада затвердила на останній сесії, 4 грудня.

Як йдеться у зверненні до Кабінету Міністрів України - кошти потрібні на виготовлення науково-проектної документації і проведення термінових консерваційних, протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт комплексу Старого і Нового замків. Зазначається, що 25 ділянок комплексу знаходяться в аварійному стані.

Для виконання цих робіт нарахували близько 40 мільйонів гривень.

Першочергові об’єкти, які потребують негайного початку робіт це: західний каземат Фортеці, Напівбашта (нещодавно виявлений об’єкт), Водяна башта, мури Фортеці, мури південного двору та Південна башта, внутрішній двір Старого Замку, башта Ляцкоронська.

«Більшість вказаних аварійних об’єктів включені у програму збереження об’єктів культурної спадщини Хмельницької області на 2015-2020 роки. Проте фінансування на ці об’єкти з державного бюджету так і не надходили. Просимо посприяти збереженню культурної спадщини та виділити кошти на виготовлення науково-проектної документації та проведення термінових консерваційних, ремонтно-реставраційних робіт комплексу об’єктів Старого і Нового замку які знаходяться в аварійному стані», - йдеться у зверненні.

Як повідомив кореспонденту сайту «Є» директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба подібна ситуація склалась не тільки у Кам'янець-Подільському, а й в інших містах. Місцеві бюджети не можуть виділити таких коштів.

«Це наша національна спадщина, тому все, що з нею пов'язано має велике значення. Сьогодні на ці роботи ми шукаємо кошти скірь де можливо і стукаємо у всі двері», - додав директор музею. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую