ye-logo.v1.2
23 Січня, 2019

«Легальна» ялинка: перевірити новорічну красуню можна через мобільний додаток

Юна МІТРАШКО Суспільство 498
Щоб перевірити, чи обрана ялинка не зрубана браконьєрами розробили спеціальний додаток до смартфонів
Щоб перевірити, чи обрана ялинка не зрубана браконьєрами розробили спеціальний додаток до смартфонів

Перевірити законність походження ялинки тепер можна швидко.

Ще декілька тижнів і на Хмельниччині відкриються ялинкові ринки, в обласному центрі вони запрацюють традиційно - 20 грудня, там можна буде придбати новорічну красуню. Щоб перевірити, чи обрана ялинка не зрубана браконьєрами та законна, в лісгоспі розробили спеціальний додаток до смартфонів.

Це програмне забезпечення для Android – yalynka.info, для швидкої перевірки законності походження ялинки. Про це повідомляють на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Перевірка ялинки відбувається шляхом введення номеру з бирки або самоклейної етикетки, що прикріплена до ялинки, у мобільний додаток. Бирки та самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. У випадку, якщо інформація за номером в системі відсутня – це може свідчити про нелегальне походження ялинки», - йдеться у повідомленні.

Лісівники наголошують що при придбанні ялинок потрібно звертати увагу на наявність маркування, а про факти зловживання або виявленні порушення повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.


Для тих хто віддав перевагу штучним деревцям, дбаючи таким чином про стан довкілля, кореспонденти «Є» дізнались як обрати штучну ялинку. аби вона була красива, безпечна та якісна.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео