ye-logo.v1.2

Красива, безпечна та якісна: як обрати штучну ялинку

Суспільство 7561
Сучасні штучні ялинки виготовлять із плівки або волосини полівінілхлориду або ж виливають з поліетилену
Сучасні штучні ялинки виготовлять із плівки або волосини полівінілхлориду або ж виливають з поліетилену. Фото: з архіву

На що звертати увагу при виборі новорічного дерева.

Веселе новорічне свято без ялинки мало хто уявляє. Її прикрашають усією родиною, під неї кладуть подарунки дітлахам та розпивають шампанське під бій курантів. Саме тому вона має бути красива і безпечна.

Щодо живих ялинок – тут все зрозуміло. Її аромат нічим не заміниш, однак все більше людей віддають перевагу саме штучним деревцятам, дбаючи таким чином про стан довкілля.

Основні критерії

Якщо цьогоріч ви вирішили теж придбати штучну ялинку, варто дізнатися про деякі аспекти, які допоможуть обрати якісне та безпечне деревце.

«Перед покупкою штучної ялинки, незалежно від того в магазині ви її купуєте, чи на ринку, у продавця має бути документ, який засвідчує якість та безпечність товару. Це може бути копія паспорта якості, який надає виробник товару або експлуатаційний документ. Окрім цього, до вашої покупки має бути додана схема збирання, листок комплектації та інформація про те, з якого матеріалу виготовлена ялинка. Сучасні штучні ялинки виготовлять із плівки або волосини полівінілхлориду або ж виливають з поліетилену. Від матеріалу залежить і вартість, і довговічність. Термін служби литих ялинок - до 15 років. Вироби з полівінілхлориду відслужать приблизно 5-7 роки, в залежності від способів зберігання», - розповіла головний спеціаліст управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Тетяна Левкун.

Фахівець також радить, що перед покупкою, обов’язково перевірити виріб на міцність: посмикайте короткі голки - упевніться, що вони не обсипаються. А ще проведіть рукою проти росту голок - вони повинні розправитися і стати в початкову форму.

«Аби новорічна красуня радувала вас усі свята, також зверніть увагу на якість та форму підставки. Матеріал, з якого традиційно її виготовляють — пластик або метал. Краще зупинити свій вибір на металі, як більш міцному. Також я раджу брати триніжку для низьких дерев, а чотириніжку – для більш вищих», - каже експерт.

 

На всіх точках продажу ялинок мають бути копії документів про якість та безпечність виробу.

При купівлі новорічного деревця не забудьте взяти у продавця товарний чек, який дозволить вам, в разі купівлі неякісного товару, повернути його. «Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» покупець має право повернути неякісний товар, для того, щоб ліквідувати неполадки. Якщо дефект не можливо усунути, покупець має право отримати гроші, які він потратив на дану покупку», - каже Тетяна Олександрівна.

Ціни на будь-який смак

Сьогодні придбати штучну ялинку не потребує багато зусиль, були б гроші. Ще задовго до Нового року, у магазинах та на ринках з’являються новорічні красуні на будь-який смак та гаманець.

Вартість штучної ялинки залежить від виробника, якості виробу та його висоти. Найдешевші штучні ялинки у Хмельницькому продаються на речовому ринку. Також новорічні деревцята можна відшукати і у великих торгівельних центрах міста, але дешевими їх там точно не назвеш.

Ціни на ялинки на «толкучці» різні. Все залежить від висоти дерева та від матеріалу його виготовлення. Зазвичай, продавці новорічних красунь просять за метрову ялинку – до 500 гривень. Півтораметрова вже коштує 750-800 гривень. За ялинку вищу двох метрів продавці просять понад тисячу гривень. Дерева з шишками та з білим напиленням «під сніг» продаються ще дорожче – від тисячі гривень до трьох.

«Цьогоріч у нас в продажі з’явилася ялинка, яку не відрізнити від справжньої. Якщо придивитися до гілок, то кожна голочка вилита і виглядає дуже натурально. Щоправда, така ялинка недешева – її ціна коливається від 1,5 тисячі за метрову до 2,8 тисячі за двохметрову», - розповів продавець штучних ялинок Олексій Бобровник.

Ялинка своїми руками

Якщо живе дерево рубати шкода, а штучна ялинка не по кишені – є вихід – новорічна красуня зроблена своїми руками. Мінімум зусиль — максимум святкового настрою! Д того ж це зараз стильно, модно і креативно.

Її можна зробити з картону, тканини, паперу і навіть з природніх матеріалів – гілочок, камінчиків і навіть з пір’я. «Декілька років поспіль я роблю ялинку з пір’я – вона виходить дуже красивою і незвичайною. Роблю її ось так: з картону виготовляю конус потрібної величини. Потім беру пір’я і приклеюю його по кругу так, щоб верхівка пера стирчала вгору. Пір’я по конусу потрібно розподіляти в наступному порядку: знизу – великі, зверху – маленькі. Верхівку ялинки можна прикрасити зірочкою. Її зробимо з дроту і протягнемо в кожен куточок зірочки намистини», - ділиться ідеєю майстриня хенд-мейду Олена Грудініна.

Прикрасити таку незвичайну ялинку можна стразами, ґудзиками, камінчиками або блискітками. З такою ялинкою новорічний настрій для вас та вашим гостям забезпечено!

Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую