ye-logo.v1.2
20 Жовтня, 2019

В «Хмельницькобленерго» роз’яснили, навіщо переукладати нові угоди на електропостачання

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 13112
Для хмельничан почали надходити незвичні рахунки від АТ «Хельницькобленерго»
Для хмельничан почали надходити незвичні рахунки від АТ «Хельницькобленерго». Фото: автора

Все через те, що послуги з постачання та розподілу електричної енергії надаватимуться окремими суб’єктами господарювання.

До хмельничан почали надходити незвичні рахунки від АТ «Хельницькобленерго». Незвичність їх полягає у тому, що, окрім звичайної платіжки, є ще дві заяви. Одна - на надання послуг з розподілу електричної енергії, а друга – постачання електричної енергії. Що це за заяви і що зміниться для хмельничан у постачанні електроенергії ми запитали начальника кол-центру АТ «Хмельницькобленерго» Івана Глабчастого.

- Для чого потрібно заповнювати споживачам ці заяви?

- Почну з початку. Згідно з Законом України «Про ринок електричної енергії» в енергопостачальних компаніях України відбувається відокремлення діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Відповідно, на території Хмельницької області замість АТ «Хмельницькобленерго» буде функціонувати дві компанії: компанія з розподілу електроенергії та компанія з постачання електроенергії. Тобто, послуги з постачання та розподілу електричної енергії надаватимуться окремими суб’єктами господарювання. Наразі в АТ «Хмельницькобленерго» завершуються реорганізаційні процеси, створено ТОВ «Хмельницькенергозбут», яким отримано відповідну ліцензію на послуги з постачання електричної енергії. Саме ТОВ «Хмельницькенергозбут» упродовж двох років буде виконувати функції постачальника універсальних послуг в межах Хмельницької області.

Але для того, щоб мати змогу споживати електричну енергію, споживачеві необхідно приєднатися до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Оскільки договір є публічним, із ним можна ознайомитись на офіційному сайті АТ «Хмельницькобленерго» та у сервісних центрах товариства. Приєднатися до договору можна шляхом підписання споживачем таких заяв, які почали надходити до подолян разом з основним рахунком. Окрім того, заяву-приєднання можна завантажити із сервісу «Особистий кабінет побутового споживача» або ж з офіційного сайту АТ «Хмельницькобленерго».

Щодо споживачів – юридичних осіб, то процедура подібна, але дещо складніша, оскільки потребує оформлення паспорту точки комерційного обліку разом із заявою-приєднанням, а ці документи саме проходять процедуру погодження.

- Скільки платіжок тепер буде і чи зміниться сума до оплати?

- Що ж до платіжок, то для побутових споживачів вона буде одна. Загальна сума оплати за електроенергію не зміниться, адже сам тариф не змінюється.

- Чи зміниться щось в правилах оплати за електроенергію?

- Зміни будуть не суттєві. Старі реквізити автоматично заміняться на нові в усіх способах оплати рахунків та на самих рахунках. Центри обслуговування клієнтів і далі прийматимуть відвідувачів за звичними адресами. «Персональний кабінет» працюватиме у звичному режимі, збережеться можливість оплачувати рахунки в банках, у відділеннях «Укрпошти», в терміналах та через інтернет-банкінг. Але, зверніть увагу, що побутовий споживач оплачуватиме спожиті обсяги електричної енергії в поточному місяці за попередній і оплата повинна відбутись не пізніше 20 числа. Фактично, у січні споживачі будуть здійснювати оплату спожитих обсягів електричної енергії за грудень і сплачувати вони їх будуть в АТ «Хмельницькобленерго». А з лютого, рахунки уже будуть формуватись ТОВ «Хмельницькенергозбут».

Ще важливий аспект – це зміна формату номеру особового рахунку, якщо раніше у побутового споживача номер особового рахунку складався з 6 знаків, то тепер це 14 знаків.

- Як переукласти договір?

- Для побутового клієнта обидві заяви будуть вважатись укладеним автоматично, якщо він виконає хоча б одну із трьох умов: надалі споживатиме електроенергію, про що свідчитимуть показники лічильника електроенергії, оплатить електроенергію за рахунком, який йому надасть постачальник універсальної послуги ТОВ «Хмельницькенергозбут» з нового року або підпише заяву-приєднання і поверне її до центру обслуговування клієнтів, РЕМ, віддасть контролеру чи надішле поштою.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую