ye-logo.v1.2

Професії на «будь-яку хворобу»

Суспільство 3074

Наш журнал з’ясовував, яких навантажень слід уникати «власникам» тих чи інших хронічних хвороб. З допомогою спеціалістів ми намагалися визначити професії, які допомагають зберегти здоров'я та кар'єру.

«У сучасному суспільстві багато різноманітних професій, можна сказати, "на будь-яку хворобу", – розповіли нашому журналу в одному з кадрових агентств обласного центру. – Тому, будуючи довгостро­кові плани, варто замислитися, що, заробляючи багато грошей і витрачаючи своє здоров'я, людина згодом віддає ці гроші на його відновлення. Отже, вибираючи роботу, варто пройти повне медичне обстеження, щоб знати, де вам можна працювати, а де не слід».
Хоча, фахівці радять, якщо проблеми зі здоров'ям виникли тоді, коли робота вже є, спробуйте домовитись з керівництвом. Зазвичай, організація, яка дбає про своїх службовців, дбатиме і про їхній комфорт.
Звісно, роботодавці бувають різні. Можливо, зміна роботи виявиться немину­чою. І якби не хотілося зберегти звичний спосіб життя, змінити його краще якомога швидше. Водночас необхідно пройти курс лікування, який допоможе розширити спектр списку професій «під ваше захворювання».
Анемія
Анемія – зниження рівня гемоглобіну, а відповідно, можливості насичувати організм киснем. І медики, і рекрутери кажуть, що хворим на анемію не можна працювати у приміщеннях, які погано провітрюються, не варто працювати в хімічній промисловості, слід уникати цехів, де в циклі виробництва доводиться стикатися з токсинами, в першу чергу з гематичними  отрутами і гемолітичними токсинами. На співбесіді таким людям не зайве запитання: чи є кондиціонер у приміщенні, де доведеться працювати і чи далеко офіс від виробничих цехів.
Остеохондроз
Навіть робота в офісі протягом дня без перерви може стати причиною захворювань спини. Можна працювати бухгалтером, сантехніком, контролером на виробництві, фахівцем з персоналу, логістом, обіймати будь-яку адміні­ст­ративну посаду, – головне, не забувати про відпочинок. Тим, хто страждає на остеохондроз, варто уникати роботи: вантажника, далекобійника, таксиста, у крайньому разі.
Цукровий  діабет
При будь-яких формах цього захво­рювання необхідно уникати впливу токсичних речовин, здатних вплинути на систему травлення. Психоемоційні навантаження можуть чекати в будь-якій сфері, особливо в галузі роботи з людьми, а також на керівних посадах.
 Далекозорість  та  короткозорість
«При далекозорості середньої важкості й міопії вибір професій обмежений: таким людям небажано працювати на посадах, пов'язаних з постійним перенавантаженням зору. Наприклад, оператор ПК, секретар, коректор», – говорить лікар-офтальмолог Світлана Магур. Людям з високим ступенем далекозорості і міопії бажано уникати значних фізичних навантажень, а також істотних перепадів температур.
 Псоріаз
 Псоріаз – хронічне захворювання, дерматоз, що вражає в основному шкіру. Хворим на псоріаз слід уникати впливу хімічних чинників, які можуть спровокувати ускладнення хвороби. Робота в будівництві або хімічній промисловості протипока­зана, однак багато хто не відмовляється від цієї роботи через надбавки за шкідливість. А ось масажистом працювати можна, адже псоріаз – хвороба незаразна.
 Гіпертонія
Особливих обмежень умов праці для гіпертоніків немає. «Їм необхідно мати можливість постійно контролювати свій тиск. Варто уникати роботи на глибині: у шахтах, на підводних човнах», – говорить лікар-терапевт Валентина Цісарук. Необхідно підбирати роботу, не пов'язану з перепадами навколишнього тиску. Це можуть бути: офісна робота, нешкідливі виробництва. Головне, не забувати про здоровий сон, помірність систематичних навантажень.
 Астма
«Хворим на астму не можна працювати там, де багато пилу: у бібліотеках, на складах. Також слід уникати значних фізичних навантажень», – каже Валентина Цісарук. Астматикам варто утриматися від роботи на будь-яких хімічних виробництвах або переробних підприємствах.
 Гастрит
 Людям, котрі страждають на гастрит, варто обирати роботу, яка дозволить дотримуватися суворого режиму харчування. За словами лікаря-терапевта Валентини Цісарук, для людей з хворим шлунком важливо харчуватися не тільки правильно, але й часто. Тому слід звернути увагу на графік. Протягом дня він повинен мати декілька перерв, хоча б невеликих, на те, щоб перекусити. Більшість офісів забезпечують нормальні умови для хворих на гастрит, а от від роботи, де ви не зможете відлучатися від робочого місця протягом п'яти годин і більше, варто утриматися.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую