ye-logo.v1.2
23 Січня, 2019

На правах реклами Посадка і догляд за кукурудзою

На правах реклами— На правах реклами Суспільство 343
Фото: Кукурудза може адаптуватися під різні кліматичні умови і має високу врожайність.

Виростити кукурудзу можна на будь-якому типі грунту.

Натуральна екологічно чиста кукурудза - цінна та корисна культура. Щоб отримати гідний урожай, необхідно правильно вибрати посівний матеріал, забезпечити якісну посадку й догляд за культурою.

Головна відмінність кукурудзи від інших сільськогосподарських культур - її універсальність. Вона може адаптуватися під різні кліматичні умови і має високий генетичний потенціал врожайності.

Кукурудзу використовують в якості:

- продукту харчування;
- корми для худоби;
- сировини для виробництва промислових товарів;
- основного компонента у виробництві білка, спиртних напоїв, масла, косметики, текстилю.

Тонкощі посадки

Виростити кукурудзу можна на будь-якому типі грунту: на чорноземах, піщаних грунтах, суглинку. Урожайність забезпечується достатньою кількістю вологи, що надходять до рослини в період її зростання і формування плодів, тому грунт під посадку повинен утримувати воду й збагачуватися органікою.

Перед посівом рекомендується зробити проби грунту, внести в неї необхідні мінеральні добрива, забезпечити дренаж і організувати систему поливу. Варто враховувати, що на сильно засолених і мінералізованих грунтах кукурудза не дасть доброго врожаю.

Насіння кукурудзи висівають навесні, коли середньодобова температура досягає +12 °C (друга половина травня). Посівний матеріал закладають на глибину 5-7 см. Спосіб посадки: рядний, пунктирний, квадратно-гніздовий.

Важливо вибирати якісні сухі насіння без цвілі та ознак шкідників. Після появи сходжень (приблизно через два тижні) посадку слід прополоти, залишивши найсильніші паростки.

Правильний догляд

Бур'яни негативно впливають на сходження кукурудзи та можуть привести до їх загибелі, так як культура розвивається дуже повільно. Для боротьби з бур'янами проводять прополку або обробляють зону посадки гербіцидами (при великих площах засіву).

В період розвитку кукурудзі необхідні органічні добрива, калій і фосфор. Першу підгодівлю проводять в період початку росту рослини, а мінерали вносяться за пару тижнів до посадки.

У період зростання кукурудзи та формування плодів важливо щодня (у вечірній час) поливати культуру, уникаючи застою вологи.

Щоб запобігти можливим захворювання культури, необхідно дотримуватися сівозміни, обробляти посівний матеріал фунгіцидними складами та не висаджувати кукурудзу поруч з іншими культурами.

Для боротьби зі шкідниками та профілактики їх появи на кукурудзі проводять обробку інсектицидами.

Збирати врожай кукурудзи на зерно слід після повного дозрівання качана (з мінімальною вологістю). Визначити, що культура дозріла можна по освітленню і початку всихання її листя. Збирання качанів, які будуть застосовуватися для вживання їжі, виробляють раніше - на етапі, коли зерна виглядають зрілими і випускають молочну рідину при пошкодженні.

Компанія Бізон тех реалізовує насіння кукурудзи від кращих виробників. Співробітники компанії готові надати вичерпну інформацію про посівний матеріал і підібрати саме те насіння кукурудзи, які підійдуть для конкретного ґрунту і кліматичних умов регіону, в якому буде здійснюватися посадка.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео