ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

До інфекційної лікарні з підозрою на менінгіт потрапила вихователька хмельницького дитсадочка

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 7459
Хвора вихователька госпіталізована до Хмельницької інфекційної лікарні
Хвора вихователька госпіталізована до Хмельницької інфекційної лікарні. Фото: з архіву

Медики очікують лабораторного підтвердження діагнозу.

Вчора, 18 грудня, до Хмельницької інфекційної лікарні потрапила вихователька дитячого дошкільного закладу №52. Про це повідомила головний лікар медустанови Оксана Піддубна.

«В пацієнтки є усі симптоми вірусного менінгіту, але остаточного діагнозу її ще поставлено не було», - каже Оксана Вікторівна.

Наразі про цей випадок в Департаменті освіти та науки міської ради не знають. В. о. керівника установи Людмила Корнієцька розповіла сайту «Є», що інформацією про хворобу виховательки вони не володіють.

Однак, завідуюча ДНЗ №52 «Золотий півник» Людмила Скрипник підтвердила хворобу колеги. «Вихователька ще вчора була на роботі, а вже увечері стало зле і її забрали до лікарні. Я щогодини телефоную до мами виховательки, дізнаюся про її стан здоров’я. Знаю, що вірусний менінгіт їй ще поки не підтвердили», - розповіла Людмила Анатоліївна.

Чи варто турбуватися батькам дітей, які відвідують цей садочок і є чи вони в зоні ризику, ми запитали у заступника головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь. Лікар пояснила: «Вірусний менінгіт викликають ентеровіруси. В когось це проявляється під виглядом ангіни, у когось кишковою інфекцією, а в когось отитом. У даному випадку, у пацієнтки ця інфекція проявилося сильним головним болем та температурою. Поки чекаємо лабораторного підтвердження, медики поставили попередній діагноз – вірусний менінгіт. Пацієнтка проходить відповідне лікування. Інкубаційний період цієї хвороби – від декількох годин до семи днів. Моє припущення, що вихователька скоріше заразилася від діток, ніж навпаки. Серед профілактичних заходів, які варто здійснити у групі - добре помити приміщення та провітрити».

Додамо, що основними симптомами вірусного менінгіту є: нудота, блювота, головний біль, підвищення температури тіла до 39-40 градусів, загальна слабкість, що є характерними ознаками багатьох хвороб, викликаних вірусами. Передається захворювання повітряно-краплинним шляхом при чханні, кашлі, розмові, контактним шляхом, рідше через заражені предмети.

Для профілактики вірусного менінгіту необхідно дотримуватись правил особистої гігієни – часто мити руки з милом, мити фрукти і овочі перед вживанням, по можливості обдавати їх окропом, підвищувати імунітет (загартовувати організм, вживати вітаміни тощо).

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую