ye-logo.v1.2

Медична реформа: яких змін очікувати хмельничанам наступного року

Суспільство 3229
У 2019 році держава планує збільшити кількість безкоштовних процедур
У 2019 році держава планує збільшити кількість безкоштовних процедур. Фото: politeka.net

Окрім змін, які будуть, згідно з планом медичної реформи, у Хмельницькому за новими правилами запрацюють і місцеві програми.

Медична реформа триває, і з новим роком прийдуть і нові зміни. Які саме - розповів начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. За його словами перші зміни впроваджуватимуть вже у січні: медичні заклади почнуть переходити на електронні картки пацієнтів. «Це вимога часу і подальшої реформи вторинної амбулаторної медицини. Картка пацієнта має бути доступна як сімейним лікарям, педіатрам, так і вузьким спеціалістам. Аби там була присутня вся інформація», - пояснює очільник.

У квітні паперові рецепти замінять на електронні.
«Лікарі виписуватимуть електроні рецепти в системі "медікс" і видаватимуть пацієнту відповідний код. Цей код має приходити на телефон пацієнта. Якщо пацієнт не може скористатись телефоном, то йому лікар друкуватиме код. В аптеці цей код скануватимуть і фіксуватимуть продаж ліків», - пояснює медик.

За таким принципом відпускатимуться медикаменти і по програмі «Доступні ліки». З наступного року субвенцію на неї отримуватимуть не місцеві органи влади, а Національна служба здоров'я України, яка буде контактувати з усіма аптеками. Тому отримати необхідні ліки пацієнти зможуть в будь-якій аптеці країни без прив’язки до території, а НСЗУ безпосередньо вже сплатить кожній аптеці вартість препаратів.

Наступним кроком, у липні наступного року, буде впровадження електронних лікарняних та направлень до вузьких спеціалістів.

Безкоштовна діагностика.
«Це наступний крок реформи, який запрацює з другого півріччя 2019 року, як пілотний проект. Держава планує оплачувати певний перелік діагностичних процедур. Цей перелік вже оприлюднений. Скористатись безкоштовною діагностикою у вузьких спеціалістів можна за наявності направлення від сімейного лікаря»,- пояснює Борис Васильович.

У МОЗ планують, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть:
12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю.
Мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи.
Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.
6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози.
4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз.
Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня.
Відвідати вузького фахівця можна буде й без направлення, але така консультація буде для пацієнта платною.

Платних послуг стане більше 
До списку платних послуг увійдуть ті, що не мають першочергової необхідності. Наприклад, послуги з масажу, фізіотерапії, електрофорез або ті, що стосуються сфери естетики і косметології. Єдиний перелік платних послуг у лікарнях відомство обіцяє винести на громадське обговорювання вже найближчим часом.

У Хмельницькому з’являться нові місцеві програми

«Всі програми, які діяли в обласному центрі, залишаться і додадуться нові - це відшкодування для дітей, хворих на цукровий діабет та гормонотерапія для хворих на рак молочної залози та простати», - каже Борис Ткач.

Додає, що раніше діти, хворі на цукровий діабет, отримували допомогу в міські дитячі лікарні. Ця допомога часто не задовольняла батьків, тому що медикаменти і розхідні матеріали закуповувались централізовано через тендер. Та кожна дитина потребує індивідуального і різного забезпечення, комусь потрібні шприци і тест смужки, комусь розхідні матеріали до помпи чи стерифікатори. Тому в наступному році кошти виділятимуть виходячи від потреб дитини. Комісія по відшкодуванню виділятиме кошти і пацієнти зможуть отримати необхідні засоби і медикаменти в аптеці «Віола». З бюджету на програму виділено два мільйони гривень.

"Також в місті є чимало пацієнтів, хворих на рак молочної залози та на рак простати, які отримують гормонотерапію. Раніше вони теж отримували допомогу, та зараз вона буде значно більшою. З бюджету на неї виділили один мільйон гривень. Вона діятиме за таким же принципом" - каже Борис Ткач.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую