ye-logo.v1.2
16 Листопада, 2019

Монетизація субсидій: коли хмельничани зможуть отримати «живі» гроші

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1308
До травня хмельничанам не потрібно нікуди звертатися. Житлова субсидія буде надаватися в звичайному режимі
До травня хмельничанам не потрібно нікуди звертатися. Житлова субсидія буде надаватися в звичайному режимі. Фото: з архіву

На сьогодні субсидії нараховані понад 21 тисячі хмельничан.

З 1 січня в Україні стартував перший етап монетизації пільг і субсидій. Це нова схема фінансування державної допомоги, за якою споживач отримує «живі» гроші на банківську картку. Про те, які відбуватиметься процес монетизації у Хмельницькому, розповіла заступник начальника управління праці та соціального захисту Хмельницької міської ради Євгенія Мельничук.

- Розкажіть, хто і коли зможе отримати житлові субсидії «живими» грошима на банківську картку?

- Згідно з законодавством, з 1 січня монетизація запроваджується для тих сімей, які звернулися за призначенням субсидії вперше, тобто з січня 2019 року. Їм житлова субсидія буде призначена за новим механізмом. Це означає, що умови призначення не змінилися, проте перерахунок житлової субсидії одержувача буде здійснюватися на картку спеціального режиму, яка буде призначена для оплати комунальних платежів в «Ощадбанку». Надавачі послуг будуть інформувати банк про нараховані суми платежів за комунальні послуги, і банк з цієї картки, в межах нарахованих сум, буде проводити перерахунок. Отримувачі субсидії мають лише своєчасно подавати показники лічильників в комунальні організації.

- Чи треба щось робити хмельничанам, які подавали свої заяви на отримання субсидії ще минулого року?

- З травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидії або пільги вже багато років. Під час цього опалювального сезону субсидії вони отримуватимуть у звичайному режимі через комунальні організації. А з травня 2019 року вони мають звернутися до управління соцзахисту, написати нову заяву та оформити декларацію. Після цього перерахунок субсидії для них буде проведений за новим механізмом. Умови призначення житлової субсидії не змінилися.

- Якими є умови призначення житлових субсидій у готівковій формі?

- Єдиними умовами є згода всіх членів домогосподарства та наявність номера мобільного телефону, оскільки інформація про перераховані кошти буде надходити у вигляді смс-повідомлень на мобільний. Тому ця умова є обов’язковою. Ми розуміємо, що з цим можуть виникнути проблеми у людей старшого віку, які не користуються мобільними телефонами. Однак, ми активно інформуємо населення, що оформлення житлових субсидій мають взяти, по-можливості, на себе молодші члени домогосподарства і все ж таки сподіваємося, що з цим проблем не виникне.

- Якщо на картці будуть залишатися кошти, чи зможуть хмельничани використати їх у власних цілях?

- Якщо після оплати усіх комунальних послуг на картці «Ощадбанку» будуть залишатися кошти, хмельничани зможуть їх використати на свої цілі та потреби. Для цього клієнту потрібно буде надати в банк номер рахунку своєї банківської картки, і банк, в свою чергу, перерахує зекономлені гроші для клієнта.

- Чи є ще можливість для хмельничан подати заяви на отримання субсидії на поточний опалювальний період?

- Звичайно. Подати документи можна ще до кінця січня. Наразі ж у Хмельницькому продовжують оформлення субсидій, поданих у листопаді та грудні минулого року. На сьогодні субсидії нараховані понад 21 тисячі хмельничан.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую