ye-logo.v1.2

Децентралізація на Хмельниччині: у який районах не створено жодної ОТГ

Суспільство 3529
Більша частина області об
Більша частина області об'єднались у громади. Фото: автора

57% території Хмельниччини вже охоплено тергромадами.

Хмельниччина у лідарах децентралізаційних процесів. В області створено 45 ОТГ, які покривають 57% усієї території області. Як повідомив директор Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Яцковський, на Хмельниччині є три райони, де не створено жодної громади. Це Ізяславський, Старокостянтинівський та Віньковецький райони.

За підрахунками експертів, ці території втратили 50-70 мільйонів прямих інвестицій за рік. Однак і в цих районах є певні зрушення щодо об'єднання. Є висновок Хмельницької ОДА про спроможність Плужненської громади в Ізяславському районі, напрацювання у Віньковецькому районі, активно проходять громадські обговорення у Старокостянтинові.

«Хмельницький досі не висловлювало ініціатив щодо приєднання, хоча є куди розширюватись, наприклад в сторону Давидковець, Копистина. Місто має можливість рухатись, оскільки там ще не створено ОТГ і процес об’єднання добровільний. Хмельницькому потрібні території, тим більше, коли намагається розв'язувати питання сміттєзвалища, виробництва і домовляється з ОТГ про викуп земельних ділянок», - каже Сергій Яцковський.

Додає, що Хмельницька область перша в країні за темпами об'єднання. У 2018 році було створено 6 громад - три у квітні й стільки ж у грудні. Сергій Віталійович зазначає, що Хмельниччина одна із шести регіонів, які мають 100% складений і затверджений КабМіном Перспективний план, згідно із яким передбачено створення 62 ОТГ, що охоплять всю територію. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую