ye-logo.v1.2

Авто на єврономерах: як не втрапити в халепу з пільговою реєстрацією

Суспільство 2720
Розмитнені авто мають відповідати екологічним стандартам не нижче «Євро-2»
Розмитнені авто мають відповідати екологічним стандартам не нижче «Євро-2». Фото: ілюстрація stern.de

Критичний день очікують 22 лютого.

22 лютого закінчується пільговий період розмитнення авто на єврономерах. Ще на початку листопада в Україні ухвалили закон щодо зниження вартості розмитнення цих автомобілів. Згідно з документом, був встановлений пільговий термін для їх розмитнення. А саме: в перші 90 днів після введення закону в дію водії отримали знижку в 50 відсотків на митне оформлення, опісля ще 90 днів будуть діяти ставки акцизного податку, передбачені у цьому законі. А 24 травня закінчується так званий перехідний період, протягом якого водії можуть вільно пересуватися на єврономерах. За словами хмельницьких митників, якщо ще в грудні минулого року щодня розмитнювали до чотирьох десятків таких автівок, то нині – понад сотню. На які нюанси варто звернути увагу водіям, які ще не розмитнили авто на євро номерах, але мають бажання це зробити? Про це в ефірі українського радіо «Поділля-центр» розповів Олег Лазунін, начальник відділу організації митного контролю та оформлення Хмельницької митниці Державної фіскальної служби України.

«Згідно з Законом України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» дозволяється митне оформлення та перша державна реєстрація автомобілів, які відповідають екологічним нормам не нижче «Євро-2». Чому наголошуємо на цьому, тому що митниця сертифікатів про відповідність не перевіряє. А факт невідповідності цим вимогам можуть встановити вже безпосередньо на етапі реєстрації. Тож, щоб не виникало таких проблем, власникам цих автомобілів варто бути уважнішими в цьому питанні».

Також Олег Лазунін дав роз’яснення щодо завершення пільгового терміну розмитнення.

«22 лютого, так званий критичний день, коли завершується пільгова реєстрація. Водіям автівок на євро номерах радимо не чекати цього останнього дня, бо саме у цей день можливий пік кількості цих транспортних засобів на митниці. Варто знати, що якщо власник подасть декларацію в останній день і митниця її прийме, а оформлення, скажімо, відбуватиметься уже днем пізніше, то для цього транспортного засобу все ще діятиме пільгова ставка. Але треба пам’ятати, що при наявності помилок у декларації, може бути надана картка відмови і можливість розмитнити автівку за пільговою ставкою буде втрачена».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую