ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Темні камери й антисанітарні умови: в Ізяславській колонії виявили порушення прав людини

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1413
Спеціалісти стверджують, що в камерах неналежні умови утримання засуджених
Спеціалісти стверджують, що в камерах неналежні умови утримання засуджених. Фото: www.ombudsman.gov.ua

Фахівці зазначають, що в установі неналежні умови для утримання.

Співробітники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили умови засуджених в Ізяславській виправній колонії №31. Фахівці зафіксували низький рівень надання медичної допомоги та неналежні умови утримання.

«Під час візиту зафіксували надмірну заґратованість вікон у камерах дисциплінарного ізолятора. Через це в камерах недостатньо природного освітлення та постійно увімкнене штучне освітлення. Однак, такого освітлення недостатньо для того, щоб засуджені могли читати без шкоди для зору», - зазначають на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Додають, що температура на час візиту в цих приміщеннях не перевищувала 12-15 °C, що нижче встановленої норми. В більшості камер санвузли не відгороджені, перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни. Ліжка розміщенні в притул один до одного, що порушує права засуджених на приватність.

«В одному із відділень соціально-психологічної служби було відключене опалення. Температура в житлових приміщеннях становила 9-12°C, внаслідок чого в’язні змушені увесь час перебувати у верхньому одязі, навіть вночі. Адміністрація установи не змогла пояснити причини порушення температурного режиму», - зазначають в Уповноваженого з прав людини.

Окрім того, із засудженими не укладаються трудові договори, засуджені не знають розміру нарахованої їм заробітної плати та винагороди. Велике занепокоєння під час моніторингу викликав низький рівень організації медико-санітарного забезпечення.

За результатом перевірки буде спрямований відповідний звіт до Міністерства юстиції України із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую