ye-logo.v1.2
22 Лютого, 2019

Темні камери й антисанітарні умови: в Ізяславській колонії виявили порушення прав людини

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 943
Спеціалісти стверджують, що в камерах неналежні умови утримання засуджених
Спеціалісти стверджують, що в камерах неналежні умови утримання засуджених. Фото: www.ombudsman.gov.ua

Фахівці зазначають, що в установі неналежні умови для утримання.

Співробітники секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірили умови засуджених в Ізяславській виправній колонії №31. Фахівці зафіксували низький рівень надання медичної допомоги та неналежні умови утримання.

«Під час візиту зафіксували надмірну заґратованість вікон у камерах дисциплінарного ізолятора. Через це в камерах недостатньо природного освітлення та постійно увімкнене штучне освітлення. Однак, такого освітлення недостатньо для того, щоб засуджені могли читати без шкоди для зору», - зазначають на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Додають, що температура на час візиту в цих приміщеннях не перевищувала 12-15 °C, що нижче встановленої норми. В більшості камер санвузли не відгороджені, перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни. Ліжка розміщенні в притул один до одного, що порушує права засуджених на приватність.

«В одному із відділень соціально-психологічної служби було відключене опалення. Температура в житлових приміщеннях становила 9-12°C, внаслідок чого в’язні змушені увесь час перебувати у верхньому одязі, навіть вночі. Адміністрація установи не змогла пояснити причини порушення температурного режиму», - зазначають в Уповноваженого з прав людини.

Окрім того, із засудженими не укладаються трудові договори, засуджені не знають розміру нарахованої їм заробітної плати та винагороди. Велике занепокоєння під час моніторингу викликав низький рівень організації медико-санітарного забезпечення.

За результатом перевірки буде спрямований відповідний звіт до Міністерства юстиції України із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас