ye-logo.v1.2

День закоханих: думка церкви

Суспільство 3342
14 лютого відзначається День закоханих
14 лютого відзначається День закоханих. Фото: з архіву

Про ставлення до святкування Дня закоханих ми поцікавилися у представників церков різних конфесій

14 лютого у багатьох країнах світу відзначають День закоханих, або День Святого Валентина. Цього дня закохані зізнаються одне одному у почуттях та дарують подарунки й листівки у вигляді сердечок - валентинки. Хоч свято й називають Днем Святого Валентина, проте воно є не церковним, а світським. А що думають з приводу святування священики? Ми поцікавилися їхньою думкою.

Микола Катрич, виконувач обов’язків керівника прес-служби Хмельницької єпархії Православної церкви України:

«Звісно, це справа кожного – святкувати чи ні. На мою думку, це свято, яким його зараз бачимо, не є церковним. Можна сказати, що воно світське. Тож, відповідно, ми його не святкуємо та маємо до нього щонайменше нейтральне ставлення. Щоправда, те, що це свято останніми роками набуло комерційного забарвлення, є не дуже прийнятним. Можливо, хтось скаже: «Це свято для молодих, що в цьому поганого? Любов – це добре». Так, любов це справді добре, але потрібно розрізняти християнську любов і кохання як таке. Це два різні поняття. І любов до ближнього має бути завжди. Варто тримати себе в межах пристойності. Коли бачиш рекламу, що в якомусь клубі до Дня Святого Валентина анонсують вечірку зі стриптизом чи щось подібне, розумієш, що про святість і пристойність не йдеться. Якщо католики в Святому Валентині бачать ознаки праведності, то я не впевнений, що вони підтримують саме таку форму його вшанування. Бо вшанування святого – це перш за все молитва, богослужіння, добрі справи».

Радослав Змітрович, єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії римо-католицької церкви в Україні:

«Святий Валентин жив у ІІІ столітті. Він був священиком в італійському місті Терні. Римська імперія тоді постійно воювала. А щоб воїни краще воювали, імператор заборонив їм одружуватись, щоб не відволікались від військової служби на сімейні справи. Святий Валентин, будучи військовим священиком, всупереч забороні імператора, продовжував таємно вінчати воїнів. За це його арештували й стратили. Під час ув’язнення Валентин подружився зі сліпою дівчиною, дочкою наглядача. Валентин на прохання дівчини розповідав їй про світ, який вона не могла бачити. Одного разу за заступництвом святого дівчина отримала зцілення від недуги. Перед своєю смертю Валентин залишив їй прощальну записку у вигляді сердечка, у якому написав про любов Ісуса і поставив підпис: «Твій Валентин».
А 496 року Папа Геласій І проголосив Святого Валентина покровителем закоханих і днем його пам'яті встановив 14 лютого. Тож католицька церква немає нічого проти святкування Дня закоханих. Питання у тому — як святкувати. Адже кохання — це глибкоі почуття між чоловіком і жінкою, це дар від Бога. І свято закоханих — можливість замислитися про свої почуття, переконатися, що вони справжні. На жаль, дехто вважає, що кохання — це лише приємність, але таке сприйняття тільки руйнує кохання».

Пастор протестанської церкви «Зоря життя» Ростислав Кудін:

«Наша конгрегація не вважає це свято релігійним, ми цього дня проводимо тематичні заходи для закоханих, організовуємо тематичні вечори, проводимо бесіди із неодруженими парами, роз’яснюємо молоді про важливість правильних стосунків, тобто зареєстрованих і благословенних в церкві. До прикладу, цього року 15 лютого організовуємо вечір, на який запрошуємо одружені пари. Такі вечори особливо важливі, щоб зміцнити стосунки між людьми. Я сам у шлюбі 28 років, тому розумію важливість таких заходів. Для підлітків щороку організовуємо перегляд фільмів та ігри, у яких розкривається тема чистої юнацької любові без сексу до шлюбу. Загалом День закоханих — не привід задовольняти свою пристрасть, впадаючи в гріхи перелюбства. У цей день важливо звернути особливу увагу на душу коханої людини. Залиште всі свої звичні турботи, звільніть себе для дбайливого, зворушливого ставлення одне до одного і пам'ятайте, що здатність любити дана Творцем нам від народження. Бережіть дароване вам понад усе».

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА, Ірина ОЛІЙНИК, Роман СІКОРА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую