ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

Бюджет Хмельницького на 11 місці в рейтингу прозорості

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1101
Хмельницькй 11 у рейтингу прозорості бюджетів
Хмельницькй 11 у рейтингу прозорості бюджетів. Фото: mykharkov.info

У лідерах – скарбниця Дрогобича.

Хмельницький зайняв 11 у рейтингу прозорості місцевих бюджетів. Досліджували міську скарбницю упродовж першого півріччя 2018 року. Оцінку за багатьма критеріями зробила ГО «Хмельницька ініціатива». Всього у рейтингу представлено 21 місто.

«Упродовж першого півріччя минулого року ми аналізували бюджет міста Хмельницького на прозорість. Досліджували три параметри - відкритість інформації, прозорість рішень та використання інновативних практик. У Хмельницькому ситуація склалась так, що на момент змінювався сайт міськради, де з'явився окремий розділ «Бюджет», тому інформацію переробляли», - каже голова ГО «Хмельницька ініціатива» Олег Черненко.

За його словами, бюджет оцінювали за 34 критеріями, усім твердженням і є свої підтвердження. Рейтинг склали для того, аби показати чого не вистачає. Розроблені рекомендації по висвітленню процесу бюджетоутворення передадуть у фінансове управління та комунальне підприємство «Хмельницький інфоцентр» (наповнюють сайт міськради інформацією).

«Місто Хмельницький посіло 11 місце у рейтингу прозорості набравши 43% зі 100%. Максимально прозоро оцінено бюджет Дрогобич – 73%. Але, варто зауважити момент, що з меншими містами легше працювати й оприлюднювати інформацію. Також зауважу, що Дрогобич взяв за мету максимальну прозорість і відкритість. На другому місті серед обласних центрів у рейтингу - Чернівці», - каже Олег Черненко.

 

Олег Черненко презентував результати дослідження

Рівень прозорості місцевого бюджету Хмельницького оцінили у 43%, рівень відкритості бюджетної інформації - 55%, рівень прозорості бюджетних рішень - 44%, рівень застосування інноваційних практик – 24%. 

Щоб покращити показники активіст радить оприлюднювати вчасно та доступно інформація щодо бюджетного процесу. Також, наголошував на важливості включення громадськості до складання бюджету і врахування пропозицій місцевих мешканців. Ще однією важливою рекомендацією є - публічне звітування міської влади про використання коштів зі скарбниці.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую