ye-logo.v1.2

«Японія надіслала нам сигнал»,

Суспільство 2728

Екологи наголошують, що енергоблоки на Хмельницькій АЕС потужніші і менш захищені, ніж японські

Стихійне лихо у Японії переросло ще й у техногенну катастрофу. У випусках новин неодноразово повідомлялося, що після аварії зріс рівень радіації. Така високорозвинена технологічно країна не зуміла вберегтися від форс-мажорних обставин. У нас таких можливостей, якщо щось, не дай Бог, станеться ще менше.
«Ситуація у Японії – усім нам нагадування про небезпеку, це – сигнал, – вважає еколог, голова президії Хмельницької обласної ради Товариства охорони природи України Юрій Рєзніков. – У їхніх енергоблоків є дві значні переваги, яких немає у нас — це розташування на узбережжі та малопотужність самих блоків. У разі форс-мажору японці підкачують для охолодження реакторів воду прямо з океану. На Хмельниччині води не вистачить не лише на екстрене підкачування, але й, за нормальних умов, більше, ніж два блоки, нічим охолоджувати. Та й самі японські реактори меншої потужності, невеликі, дуже високотехнологічні».
Нині пан Рєзніков листується із Національним екологічним центром України з приводу можливості подібної ситуації в Україні, та на Хмельниччині зокрема. Юрій Олександрович, зокрема, нагадав про обговорення будівництва перших енергоблоків ХАЕС у 1998 році на міжнародному рівні. Ще тоді науковці говорили про те, що заявлена проектантами міцність енергоблоків досить сильно завищена. А сейсмічного захисту взагалі не передбачено. За словами міжнародних експертів, наша планета входить у фазу метеоритних дощів. Падіння навіть порівняно невеликого метеориту може викликати землетрус у 3-5 балів.
«За своє життя у Хмельницькому я добре пам’ятаю, принаймні, два землетруси. Ніхто не може дати гарантій, що у нашій сейсмічностабільній зоні більше ніколи цього не станеться, – наголошує Юрій Рєзніков. – Сейсмічна активність й досі не досліджена до кінця, і ніхто не може точно сказати де, коли та якої потужності  наступного разу станеться стихійне лихо. Тим паче, раз по раз лунають попередження про зародження землетрусу в румунських горах. У Європі ж, після аварії в Японії, дуже серйозно замислилися щодо використання мирного атому. Час і нам подумати про своє майбутнє».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую