ye-logo.v1.2

Міняю підручники на нетбук

Суспільство 2206
Фото: Анатолій Савчук

Міносвіти має намір пересадити школярів за нетбуки, які мають замінити підручники. Чи готові до нововведення батьки й учні?

Схоже, незабаром книжки в Україні стануть не в моді. Законодавцем цієї нової моди виступили чиновники. Вони розраховують перевести всі навчальні матеріали до програми на базі 4G-мережі, і таким чином заощадити 400 мільйонів гривень на виданні підручників. Про це на презентації проекту «Відкритий світ» заявив керівник робочої групи «Національні проекти» Владислав Каськів. Причому, зекономивши гроші на виданні підручників, витрати на нетбуки вирішили перекласти на плечі батьків. За нетбук батькам доведеться викласти по дві тисячі гривень, а якщо у родині не один школяр... Словом, рахуйте самі. Щоправда, високопосадовці запевняють, що по кишені батьків це не вдарить – на покупку даватимуть безвідсотковий довготривалий кредит. А відмінники взагалі отримають нетбуки у подарунок. Будівництво освітньої 4G-мережі, виробництво нетбуків планується розпочати вже цього літа. Щоб дізнатися, чи готові батьки відмовитися від звичних підручників і купити своєму чаду сучасну техніку, а також – як це може відобразитися на здоров’ї дитини, ми звернулися до батьків та фахівців.
Діти забувають про живу книжку
Новину про те, що найближчим часом купу книжок у портфелі замінить лише одна, та, до того ж, «електронна», фактично, усі учні Княжпільської загальноосвітньої школи, що у Кам’янець-Подільському районі, вже чули. Напевно, школярі єдині, хто каже тверде «так!» нововведенням Міністерства освіти і науки. Основний аргумент дітлахів це – функціональність нового пристрою та й багатьох дітлахів сільської школи, де нині навчається 51 дитина, саме слово “нетбук” вже асоціюється із комп’ютером, а, відповідно, це не лише навчання, а й розваги. А ось про те, де взяти гроші на таку «новотехніку», школярі не знають і навіть у свої 10-14 років замислено відповідають, що одна надія на батьків, які, в переважній більшості, коштів на це не мають. Ось і деякі педагоги цього навчального закладу гаряче обговорюють те, де в сільській місцевості при відсутності роботи знайти заповітні тисячі на нетбук. «Можливо, на один такий пристрій грошей й вдасться назбирати, а ось що робити, коли в родині декілька дітей різного віку, а їх потрібно усіх нагодувати, вдягнути до школи та дати якусь копієчку на обід?» – запитують вчителі. До речі, педагоги стурбовані й тим, що діти, які і так нині не звикли та не люблять в переважній більшості читати, взагалі забудуть про «живу» книгу. “У навчальному процесі ліпше поєднувати обидва варіанти. А якщо ми навчатимемо тільки з використанням технічних засобів, то діти зовсім перестануть розумітися на книжках», – впевнені педагоги. Хоча й погоджуються, що якщо нововведення все ж таки впровадять, то їм доведеться виконати усі приписи Міносвіти. Батьків у цьому випадку турбує ще одне, практичне питання – діти залишаються дітьми, тому про довговічність будь-якої техніки нема чого говорити. І якщо пошкоджену книжку завжди можна підклеїти, то ремонт нетбука стане відчутною статтею витрат для сімейного бюджету.
«Не потрібно у цьому нововведенні шукати лише негативні боки, – впевнена пані Наталія, вчитель хімії Кульчієвецької школи, що на Кам’янеччині. – Я чула, що ці електронні прилади замінюють таблиці, карти, плакати, а частково і спеціалізовані кабінети з хімії, фізики та біології. Для мене, як вчителя хімії, це доволі суттєвий аргумент, бо ж реактивів в сільських школах катастрофічно не вистачає, а за допомогою нетбука, ми зможемо побачити процес, що під час викладання мого предмета просто необхідно. Звісно, що подібні пристрої для багатьох не по кишені та, я думаю, його ціна повинна з часом впасти».
Тридцять відсотків першокласників мають проблеми зі здоров’ям
А в одинадцятому класі такі проблеми стосуються вже вісімдесяти відсотків школярів. Такі цифри повідомила головний педіатр області Лариса Добровольська. Таким чином, 50 відсотків дітей протягом років навчання у школі, крім знань, отримують ще й хвороби. На першому місці, каже Лариса Олексіївна, це – захворювання нервової системи, на другому – шлунково-кишкового тракту, далі йдуть порушення постави та проблеми із зором. «Впровадження у навчальний процес сучасних технологій – справа хороша, – коментує Лариса Олексіївна. – Однак, варто пам’ятати, що при роботі з комп’ютером, ноутбуком чи нетбуком погіршується зір, порушується постава. Краще, аби заняття за комп’ютером чергувалися з фізичними вправами, щоб більше уваги приділяли фізкультурі, прогулянкам на свіжому повітрі». Про негативний вплив комп’ютера на здоров’я людини відомо всім. Існує навіть таке поняття, як «комп’ютерні» хвороби. Це – очні хвороби (найперше – короткозорість), порушення постави, порушення нормального кровопостачання мозку і як наслідок – головний біль, аритмії. Тому при роботі з комп’ютером, ноутбуком і нетбуком дуже важливо дотримуватися режиму праці та відпочинку. І жодні норми роботи за комп’ютером не дозволяють дітям та підліткам проводити за монітором кілька годин поспіль. Приміром, діти до шести років мають проводити за комп’ютером не більше 15 хвилин на день. Семи-восьмирічні діти можуть працювати за комп’ютером не більше сорока хвилин на день, причому безперервно – 15 хвилин, від 9 до 11 років ці цифри складають годину-півтори на день та 20 хвилин безперервної роботи, для 11-15-літніх – дві години на день та 25 хвилин підряд та 16-17-річних – не більше трьох годин та півгодини безперервно.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую