ye-logo.v1.2

«Це чергове обдирання народу!»

Суспільство 2290

Про ставлення до планів чиновників замінити підручники сучасною технікою журналісти «Є Поділля» запитали у фахівців

Лев Бірюк, народний депутат України:«Якщо держава здатна кожному учневі купувати нетбуки, то нічого проти цього нововведення не маю. Якщо ж ні, то це називається черговими поборами з батьків і дітей. Оскільки замість того, щоб купити дитині одяг, повезти на море чи записати до басейну, аби вона стала здоровішою, батьки змушені будуть купувати їй нетбук. Тому я проти. І мені цікаво, чи ті, хто вигадав це (а це, звичайно, міністерство пана Табачника), подумали: чи в селі діти знають, що таке комп’ютер? Чи бачили вони клавіатуру, і чи є там підготовлені вчителі, які зможуть працювати з цією сучасною технікою? Адже не секрет, що молодь їхати в село не хоче, а педагоги, які нині працюють в сільських школах, або передпенсійного, або й пенсійного віку. І ще, яким чином батьки перевірятимуть домашнє завдання, коли більшість з них ніколи не мала справи з комп’ютером?
Так, треба, щоб Україна наближалася до Болонської системи та загальносвітового рівня освіти. Але для цього спочатку потрібно створити умови, а вже потім думати про нетбуки. Тому я не вірю в цю затію і називаю її черговим обдиранням народу».
Галина Рига, заступник начальника обласного управління освіти та науки:
“Моє ставлення – тільки позитивне. Причому, зазначу, що ніхто батьків не змушуватиме купувати нетбуки. Просто у них буде вибір – чи дитина вчитиметься за підручниками, чи користуватиметься нетбуком. Адже розвиток інформатизації суспільства крокує вперед. І освіта не може відставати. Нетбуки, електронні книжки – сучасні джерела інформації, де школяр може знайти усе необхідне. До того ж, дитина не носитиме за собою важкий портфель з підручниками, і це теж позитив”.

Сергій Гузенко, головний дитячий ортопед-травматолог області: «Відомо, що інформація, отримана з друкованих носіїв, засвоюється краще. Зрозуміло, що у наш час не можна відкидати у цьому плані і комп’ютер. Але, на мій погляд, він не може бути головним джерелом знань у навчальному процесі. Як лікар, зазначу, що тривала робота за комп’ютером, ноутбуком чи нетбуком дає додаткові навантаження на хребет, що негативно впливає і на сам хребет, і на м’язовий корсет. Це сприяє порушенню постави, розвитку остеохондрозу, сколіозу, прогресуванню вроджених деформацій хребта. Деколи ці зміни незворотні й можуть призвести навіть до інвалідності. Особливо небезпечно проводити багато часу за комп’ютером у період швидкого росту та дівчаткам-підліткам. Найнебезпечніший вік – 12-14 років. Дітям та підліткам важливо дотримуватися режиму роботи за комп’ютером, не перевантажувати хребет, стежити за поставою під час роботи, частіше робити перерви та зарядку і більше бувати на свіжому повітрі. У жодному разі не можна проводити за нетбуком цілий день, як це може статися, якщо відмінять підручники».


Віталій Суботенко, головний дитячий офтальмолог області: «При роботі з ноутбуком навантаження на зір більше, ніж при читанні книжки. А якщо школярі і книжки читатимуть, і працюватимуть з нетбуком, і, до того ж, гратимуть у комп’ютерні ігри, зір страждатиме у першу чергу. Робота з комп’ютером сприяє розвитку короткозорості. Вже сьогодні чверть школярів, які мають проблеми із зором, страждають саме на короткозорість. Але конкретно про те, як вплине на зір школяра заміна підручників нетбуками, можна буде сказати лише з часом».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую