ye-logo.v1.2

«Гріхи» водіїв,які вкорочують життя автомобілю

Суспільство 3609

Автомобіль завжди був одним із елементів статусу. Проте, віднедавна, він став більше життєвою необхідністю, ніж дорогим атрибутом.

Хтось, купуючи авто, залишається йому «вірним» багато років, для когось звична справа міняти його щороку. Але переважна більшість ставиться до автомобіля, як до живої істоти, називаючи його жартома, другою дружиною. Однак, варто пам’ятати, що автомобіль – це не лише чотири колеса, які вас возять. Це ще й агрегат, який має неприємну здатність псуватися. І, як стверджують майстри-автомеханіки, близько шістдесяти відсотків усіх поломок автомо­біля – це провина самих водіїв. Що потрібно робити за кермом – навчають інструктори в автошколах. «Проскурівський телеграф» визначив кілька найпоширеніших гріхів водіїв проти власних автомобілів. Головні правила – за кермом не можна робити нічого, що не стосується водіння автомобіля, а в бажанні його вдосконалити – побороти найбільший гріх водіїв – потяг до зручностей.

1. Мобільні телефони. Як не дивно, проте вони й досі залишаються чи не основною проблемою сучасних водіїв. В жодному разі не можна розмовляти по телефону під час їзди на автомобілі. Адже ситуація, коли водій однією рукою тримає телефон, а іншою – кермо, на жаль, звична. Якщо ж мобільний дзвінок вам украй важливий, слід зупинити автомобіль на узбіччі і продовжити розмову.
2. Дзеркало. Більшою мірою це стосується жінок, хоча і чоловіки люблять «кинути оком», щоб перевірити чи бува не зіпсувалася зачіска. Навіть, якщо ви зупинилися на червоному сигналі світлофора (скільки жартів і анекдотів на цю тему, а вона й досі актуальна!), варто пам’ятати, що дзеркало в автомобілі для того, щоб дивитися далі «свого носа», на те воно й називається дзеркалом заднього виду.
3. Їжа та паління. Не намагайтеся перекусити, одночасно крутячи кермо, інакше наступний свій обід ви можете їсти на лікарняному ліжку, у кращому випадку.
4. Холодний двигун. Це проблема нетерплячих водіїв-початківців. Якщо зранку, особливо в холодну пору року, сісти в машину, ввімкнути запалювання і відразу рвонути з місця, то певний час поїздка проходитиме під акомпанемент декількох пар циліндрів і поршнів. Удари холодного поршня об поверхню циліндра призводять до зносу обох деталей куди швидше, ніж звичайне тертя. Тому зранку краще кілька хвилин недоспати, ніж потім кілька годин ремонтувати авто.
5. Дорожні калюжі. Дуже дієвий спосіб перетворення нового двигуна в купу непотрібного металу – гідроудар. Коли, чи то хизуючись, чи просто поспішаючи, водії на повній швидкості в’їжджають в калюжу так, що вода могутнім потоком заливає весь підкапотний простір.
6. Бордюри і бруківка. В результаті наїзду на них, значного пошкодження зазнають шини. Спочатку це непомітно, але часте тертя шини до бордюрів чи звичка виїжджати на тротуари може з часом призвести до того, що в один момент шина лопне.
7. Тиск у шинах. Колесо з недостатнім тиском не має стабільності, його бокова стінка при цьому деформується і розігрівається. Шина зношується швидше і в результаті може статися непоправне – вона розірветься. А ще від неправильного тиску «побивається» ходова і погіршуються їздові якості автомо­біля – він стає непередбачуваний, особливо на слизькій дорозі. Ймовірність вилетіти з дороги і врізатися, наприклад, у дерево наближається до 100%.
8. Догляд за кузовом. Хороші інструменти для знищення автомо­-
біля – іржа з корозією. Краще сере­довище для них – бруд. Тому майстри радять хоча б один раз у два тижні обов’язково чистити дно автомобіля. Особливо це стосується зимово-весняної пори, оскільки суміш, якою посипають дороги взимку небезпечна для корпуса автомобіля.
9. Склоочисники. Водії, які чи то для зручності, чи через лінькуватість використовують склоочисники для чищення льоду або ж снігової кірки, пошкоджують гумове покриття щітки. Після цього ідеально чистого скла їм не бачити. Ще й доведеться розкошелитися на нові щітки. Для коректної чистки скла варто використовувати спеці­альний спрей або скребок.
10. Брудне переднє скло. Брудне скло або те, що витерте промасляною ганчіркою з часом стає мутним. Це особливо помітно при світлі фар зустрічного автомобіля. Видимість через таке скло зменшується, що призводить до аварійних ситуацій.      
Дотримуючись цього простого правила, ви зможете убезпечити не тільки своє життя, а й життя інших людей.
11. Висока швидкість. Одвічна причина всіх аварій. Автомайстри стверджують, що усі біди на дорогах від любові до швидкої їзди. Водії найчастіше «чухають потилицю», коли вже добряче розтрощать автомобіль, адже кожен переконаний, що статися лихо може з ким завгодно, тільки не з ним.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую