ye-logo.v1.2

«Хмельницькгаз збут»: рахунки за газ не містять субсидії та підлягають повній оплаті грошима

Суспільство 7049
Керівник «Хмельницькгаз збут» Андрій Левицький: «175 тисяч наших клієнтів отримали монетизовану субсидію»
Керівник «Хмельницькгаз збут» Андрій Левицький: «175 тисяч наших клієнтів отримали монетизовану субсидію». Фото: автора

Отримавши субсидію грошима, жителі області мають оплатити за спожите блакитне паливо в повному обсязі.

З 1 березня в Україні стартував процес монетизації субсидій. Подоляни почали отримувати на руки «живі гроші». Пенсіонерам допомога від держави прийшла одночасно з пенсією, інші ж споживачі почали отримувати кошти через «Ощадбанк».

У «Хмельницькгаз збуті» інформують клієнтів, що рахунки за спожитий у лютому газ не містять субсидії. Як платити абонентам та що чекає тих, хто невчасно погасить заборгованість за спожитий газ розповів керівник «Хмельницькгаз збут» Андрій Левицький.

- Скільки клієнтів «Хмельницькгаз збут» отримали монетизовану субсидію?

- Загалом, послугами компанії користуються понад 400 тисяч сімей Хмельниччини. 175 тисяч клієнтів є субсидіантами. Якщо раніше ці абоненти сплачували лише різницю від нарахованих субсидійних коштів або обов’язкову плату, то тепер рахунки за спожитий газ вони мають оплатити повністю.

- Як наразі повинен сплачувати абонент за блакитне паливо?

- Наразі при сплаті за газ, починаючи з лютого, вже не потрібно окремо сплачувати лише обов’язковий платіж - сплаті підлягає вся сума, зазначена в рахунку. Крім того, оплату необхідно здійснювати впродовж 5 днів після отримання платіжки та не допускати заборгованості, особливо в опалювальний період, коли йде більше споживання газу та, відповідно, рахунки надходять більші.

Наразі оплатити за спожитий газ можна через особистий кабінет споживача на сайті 104.ua, через банківські установи, термінали самообслуговування, за допомогою платіжних різних сервісів. Отримати усю необхідну інформацію щодо надання житлової субсидії можна, звернувшись до управління соціального захисту населення, а щодо операцій з коштами в разі надання у безготівковій формі - у АТ «Ощадбанк». У постачальника газу можна отримати консультацію щодо обсягу споживання, нарахувань, заборгованості чи переплати.

- Чи є заборгованість жителів області за спожитий газ?

- Так, є. Чимала частина субсидіантів Хмельниччини, отримуючи державну допомогу, не поспішає розраховуватися за надані комунальні послуги та накопичує борги. Зокрема, зі 175,5 тисяч подолян-субсидіантів більше 140 тисяч мають заборгованість за спожитий газ, яка сягнула вже понад 350 мільйонів гривень. Тому важливо після отримання субсидії готівкою самостійно контролювати власне споживання та проводити оплату за використаний газ. Адже наявність простроченої понад один місяць заборгованості, загальна сума якої, по всіх комунальних послугах, перевищує 340 гривень позбавить права на подальше отримання субсидії.

- У чому на вашу думку, причина несвоєчасної проплати?

- Не всі субсидіанти зрозуміли механізм та призначення монетизації, який, до того ж, співпав у часі з отриманням підвищених пенсій та доплат. Деякі клієнти уже отримали гроші, але розраховуватися за спожитий газ не поспішають. Треба розуміти, що використання субсидійних коштів на власні потреби може призвести до збільшення боргів. 

- Чи робили ви аналіз боржників? Жителі сільської чи міської місцевості найбільше боргують за блакитне паливо?

- Я не дивно, однак люди в селах більш справно платять за спожитий газ. Найбільше неплатників проживають у містах. Хмельницький лідирує. Далі йде Кам’янець-Подільський, Славута, Волочиськ.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую