ye-logo.v1.2

Хто подбає про безпеку у територіальних громадах

Суспільство 2221
У Хмельницькому презентували «Школу соціальних перемовників 2.0»
У Хмельницькому презентували «Школу соціальних перемовників 2.0». Фото: автора

На Хмельниччині триває реєстрація на унікальний проект.

 В області відчувається брак дільничних офіцерів, які б могли оперативно вирішувати конфлікти в об’єднаних територіальних громадах. Допомогти їм у цьому покликаний інститут соціальних перемовників. Сьогодні, 4 квітня, стартував набір представників різних частин області на проект «Школа соціальних перемовників 2.0». Загалом експерти спільно з поліцією планують підготувати 25 посередників між правоохоронцями й громадянами.

«Школа соціальних перемовників 2.0» є продовженням минулорічного проекту. В його рамках навчання пройшли 16 жителів з 11 ОТГ. Наразі вони вже почали допомагати дільничним офіцерам забезпечувати безпеку й вирішення конфліктів. Фактично Хмельницька область стала єдиною в Україні, де запустилася така інституція.

«Соціальний перемовник — це людина з громади. Тому їй місцеві жителі довіряють навіть більше, ніж правоохоронцям, — розповідає менеджер проекту «Школа соціальних перемовників 2.0» Артур Кокаревич. — Поліція вже залучає наших перемовників до вирішення конфліктів в ОТГ. Зокрема, вони гарно показали себе в Летичівській об’єднаній територіальній громаді під час зборів людей, на яких вирішувалося питання переходу церков. Там вони намагалися не допустити сутичок на релігійному підґрунті».

Менеджер проекту «Школа соціальних перемовників 2.0» Артур Кокаревич. Фото автора.

За словами Артура Кокаревича, усі випускники минулорічної «Школи соціальних перемовників» отримали робочі комплекти, які складаються з бодікамери, блютузу, візитівок, жилета...

Вчитель Сатанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анатолій Колодій вирішив стати соціальним перемовником, щоб допомогти рідній громаді. Поки що він працює на волонтерських засадах, проте керівництво ОТГ вже забезпечило його приміщенням і автомобілем. Далі вирішується питання заробітної плати. За час своєї роботи перемовником Анатолій Колодій допоміг вирішити п’ять конфліктів.

«Найтиповіші ситуації — дрібні конфлікти між сусідами. Наприклад, одна жінка була незадоволена, що біля неї росте сусідський горіх, листя з якого падає на її двір. Після кількагодинної розмови з людьми, нам вдалося досягти компромісу: залишити дерево, але зрізати проблемні гілки. Також я проводжу в школах профілактичні бесіди з дітьми», — поділився Анатолій Колодій.

Наразі експерти з поліцією хочуть підготувати ще 25 соціальних перемовників і покрити ними всю область. Усіх охочі можуть зареєструватися за посиланням: cutt.ly/iwEAJY. Відбір триватиме до 22 квітня.

Автор Андрій ЯЩИШЕН.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую