ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Британець презентував у Хмельницькому книгу про російську агресію в Україні

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1658
У планах: переклад книги німецькою і французькою мовами
У планах: переклад книги німецькою і французькою мовами. Фото: автора

Тарас Кузьо привіз до обласного центру книгу «Війна Путіна проти України».

Сьогодні, 5 квітня, до Хмельницького приїхав британський політолог українського походження Тарас Кузьо. Він презентував хмельничанам книгу «Війна Путіна проти України», яка у 2017 році вийшла англійською мовою, а нещодавно була видана ще й українською та російською мовами.

Як розповів автор, в основу книги покладено матеріали, зібрані ним протягом 2013-2016 років. «Я почав збирати інформацію, коли тільки починався Євромайдан. Тоді я ще не знав, що буде Євромайдан, що будуть події в Криму і на Донбасі. Спочатку я думав писати книгу про Донбас, Януковича і мафіозний режим. Адже на Заході було дуже мало інформації про це», - говорить Тарас Кузьо.

Книга «Війна Путіна проти України» складається із двох частин: відносини між росіянами та українцями та про події 2014-го-2015-го років на Сході України. «Перша частина книги - це пояснення, бекграунт. Розповідається про російське ставлення до українців, чому вони не визнають Україну, чому не визнають українців. Росіяни вважають, що ви всі є «фейк ньюс» і українська держава є «фейк ньюс». Я вважаю, що це основна причина чому є війна, - пояснює політолог. – Тут наводиться історія Донбасу, історія криміналітету, і як це було пов’язано з «Партією регіонів».

Як зазначає автор, ця книга є першим англомовним виданням, яке представляє саме український погляд на російську агресію проти України.

Друга частина книжки більше про події, що відбувалися в 2014 році, анексію Криму, військову агресію. «Все почалося ще раніше, я б сказав після Помаранчевої революції. Тоді Путін змінився, став більш націоналістичним. Очевидно, при Януковичу була повна зрада не тільки в 2014 році, але й раніше, коли він дозволяв росіянам керувати СБУ. Вона стала фактично частиною ФСБ і армія тоді зруйнувалася через корупцію і шпигунство. Це призвело до того, що в 2014 році Україна не мала армії», - додає актор книги.

«Війна Путіна проти України» - книга історії України від Помаранчевої революції до тепер, говорить британець. «Є різні аргументації, які використовують політологи, щоб зрозуміти чому це сталося. Я вважаю, що це сталося через питання національної ідентичності, - зазначає він. - Конфлікт, війна, кровопролиття завжди в світовій історії прискорювали зміни ідентичності, націотворення. В Україні це особливо помітно сталося в східній і південній Україні».

Автор досліджує та аналізує причини та витоки агресивних імперський амбіцій Росії проти нашої держави.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую