ye-logo.v1.2
17 Вересня, 2019

У Хмельницькому вшанували пам'ять визволителів міста та області від нацистських окупантів

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1320
Хмельниччина відзначає 75-ту річницю визволення від нацистських окупантів
Хмельниччина відзначає 75-ту річницю визволення від нацистських окупантів. Фото: www.adm-km.gov.ua

Цьогоріч Хмельниччина відзначає 75-ту річницю визволення.

Сьогодні, 5 квітня, у Хмельницькому відзначили 75 – ту річницю визволення Хмельниччини від нацистських окупантів. Як повідомляють Хмельницькій ОДА, з цієї нагоди містяни поклали вінки та квіти до Меморіалу Вічної Слави.

«В окупаційній неволі область перебувала два роки та майже дев’ять місяців: з 29 червня 1941 року по 4 квітня 1944 року – 1011 днів і ночей. За час свого кривавого панування в області нацисти розстріляли і закатували 477 698 мирних громадян і військовополонених, на каторгу до Німеччини вивезено 117 230 чоловік», - йдеться у повідомленні.

94 дні війська 1-го Українського фронту у важких боях, кілометр за кілометром, село за селом, місто за містом звільняли наш край від нацистів. У березні 1944 року, радянські війська, блискуче провівши Проскурівсько-Чернівецьку операцію до 4 квітня звільнили всю територію області.

Окрім того, сьогодні завершився обласний етап Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Як зазначається, розпочалася вона 9 січня, коли представники Житомирської області передали її Хмельницькій.

«Акція має глибокий символічний зміст: в армійський речовий мішок було зібрано землю з різних куточків краю із місць битв часів Другої світової війни. Зберігатимуться речові мішки із землею в обласному краєзнавчому музеї. Хмельниччина передала естафету представникам Тернопільщини», - додають про цю акцію в Хмельницькій міській раді.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую