ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

Масову загибель риби у сусідній області пов’язують зі скидами в Хомору

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1743
Мертву рибу зафіксували сьогодні зранку
Мертву рибу зафіксували сьогодні зранку. Фото: з фейсбуку Лариси Пилипко

До Держекоінспекції у Хмельницькій області скарг не надходило.

Сьогодні, 12 квітня, у соцмережах з’явилися повідомлення про можливі скиди в річку Хомора, які пов’язують з Понінківською картонно-паперовою фабрикою. Активісти міста Баранівка та селища Першотравенськ (Житомирська область), розповіли про збільшення нечистот у річці Случ, у яку впадає Хомора, що несе води саме від Понінки, та опублікували фото мертвої риби, на яку натрапили у водоймі.

В прес-службі Держекоінспекції у Хмельницькій області, куди сайт «Є» звернувся за коментарем, запевнили, що жодних повідомлень та скарг про можливі викиди до них не надходило. А ось в міській раді Баранівки таки підтвердили факт масової загибелі риби в річці.

Фото: з фейсбуку Лариси Пилипко.

«Сьогодні зранку місцеві рибалки та громадські активісти повідомили про те, що у річці Случ дуже помутніла вода, майже до білого кольору та помітно, як масово риба на поверхні водойми хапає повітря. Ми виїхали на місце події. Зафіксували багато мертвої риби на березі та такої, що спливла на воді. Одразу ж написали листи у Державну екологічну інспекцію в Житомирській області, в Управління Державного агенства рибного господарства в Житомирській області, звернулися до прокуратури та поліції з закликом негайно вжити заходи», - розповів Василь Савчук, заступник міського голови Баранівки.

Василь Андрійович також додав, що з вівторка на середу активісти селища Першотравенськ повідомили про скидання нечистот в річку Хомора від Понінківської картонно-паперової фабрики.

Фото: з фейсбуку Олександра Коваленка.

«Уже в середу туди виїжджав інспектор з Державної екоінспекці в Житомирській області і також зафіксував появу цих нечистот в річці. Очевидно, що до п’ятниці вода донесла їх до нас і сталася масова загибель риби», - каже Василь Савчук.

Відстань від Понінки до Баранівки – близько двох десятків кілометрів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую