ye-logo.v1.2
10 Квітня, 2020

Катастрофа під час навчань «Чисте небо»: прокуратура озвучила версії

Суспільство 1805
Під час навчань «Чисте небо» розбився військовий літак
Під час навчань «Чисте небо» розбився військовий літак. Фото: ілюстративне з архіву

Справу розслідують понад півроку.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом падіння винищувача СУ-27УБ на Вінниччині триває вже понад півроку. Як повідомляє вінницький інформаційний портал «Veжа», слідство опрацьовує чотири основні версії падіння літального апарата. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит кореспондентки порталу до військової прокуратури Вінницького гарнізону.

«Слідство розпочали 16 жовтня 2018 року за статтею 416 Кримінального кодексу України: порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів. У кримінальному провадженні відпрацьовуються чотири основні версії – це людський фактор, тобто, помилка пілота при виконанні польоту, технічна несправність літака, можлива заправка літака неякісним паливом або погодні умови, які спричинили катастрофу», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Зазначається, що у ході розслідування призначено 9 судових експертиз. Проведення частини із них триває.

Як пише портал «Veжа», із судових рішень, серед іншого, відомо, що у Старокостянтинові на Хмельниччині відбувалася дозаправка літака авіаційним пальним, і слідчі розробляють версію щодо якості гасу. Слідство відібрало зразки цього пального, вилучило сертифікати відповідності та паспорт якості продукту нафтопереробного заводу.

«Судову молекулярно-генетичну експертизу призначали, аби встановити причини смерті пілотів. Йдеться про тяжкість та характер тілесних ушкоджень, визначення психічного стану пілотів у момент смерті тощо. Цю експертизу призначали вже в лютому 2019 року

Нагадаємо, 16 жовтня неподалік селища Уланів Хмільницького району Вінницької області впав військовий винищувач Су-27УБ. Як тоді повідомляла військова прокуратура, літак піднявся у повітря з аеродрому у Старокостянтинові для виконання учбово-бойового вильоту в рамках військових міжнародних навчань «Чисте небо-2018». Загинули два пілоти – полковник Збройних сил України Іван Петренко та американець, підполковник Повітряних сил Національної гвардії США Сет Нерінг.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую