ye-logo.v1.2

Хмельничани можуть долучитися до зариблення Південного Бугу

Суспільство 2975
Щоб відновити нормальну кількість риби у місцевій водоймі потрібно як мінімум три роки її систематичного зариблення
Щоб відновити нормальну кількість риби у місцевій водоймі потрібно як мінімум три роки її систематичного зариблення. Фото: Хмельницької обласної федерації риболовного спорту

Представники обласної федерації риболовного спорту збирають кошти на зариблення водойми.

Хмельницька обласна федерація риболовного спорту запустила акцію «Відродимо Південний Буг разом». Представники федерації розмістили у дев’яти риболовних магазинах скриньки для добровільних пожертв. За зібрані кошти вони хочуть зарибити водосховище Південного Бугу.

За словами голови обласної федерації риболовного спорту Володимира Васьковського, ідея такої акції виникла минулого року під час проведення чемпіонату з риболовлі. Тоді учасники зіткнулися з проблемою, що у водосховищі Південного Бугу фактично немає що ловити.

«Трішки змінює ситуацію зариблення водойми товстолобиком і коропом, яке проводить міська влада. Це позитивно впливає на стан річки, — розповідає Володимир Васьковський. — Проте ми хочемо зібрати кошти на зариблення Південного Бугу аборигенними видами риби, які краще розмножуватимуться у водах нашої річки. Наприклад, лящем, за яким хмельничанам нині потрібно їхати на Дністер».

Голова обласної федерації риболовного спорту розповів, щоб відновити нормальну кількість риби у місцевій водоймі потрібно як мінімум три роки систематичного зариблення. Для розміру водосховища Південного Бугу однієї або двох тонн риби недостатньо. Тому розглядають можливість зарибленням річки мальком.

«Звісно мальку виживе менше половини, проте це будуть особини, які зможуть адаптуватися до умов річки й надалі розмножуватися. Крім того, за ті ж кошти у водойму можна випустити значно більше мальку, аніж дорослих рибин», — зазначив Володимир Васьковський.

Щоб систематично зариблювати водосховище, потрібно, щоб хмельничани щороку збирали на цю справу хоча б 50 тисяч гривень. Тоді через кілька років буде відчутний результат. Проте люди поки що не надто здають гроші. Хоча в Тернополі, щоб зарибити місцеву водойму, люди за три тижні зібрали понад 65 тисяч гривень.

Скриньки для пожертв обласна федерація риболовного спорту розмістила у дев’яти риболовних магазинах. На них можна знайти контакту інформацію представників федерації.

Список магазинів, в яких вже розміщені скриньки:

1) «AquaRanger» — вулиця Залізняка, 4/2;
2) «Flagman» — вулиця Нижня Берегова, 42/1;
3) «Fishunter» — вулиця Зарічанська, 22;
4) «Fishunter» — вулиця Чорновола, 25/1а;
5) «Карп» — вулиця Подільська, 93;
6) «Рибалочка» — вулиця Шевченка, 89;
7) «Все для РибалкИ» — вулиця Кам’янецька, 3;
8) «Рибацький Бум» — вулиця Свободи, 11а;
9) «Рибалка та туризм» — вулиця Панаса Мирного, 9.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую