ye-logo.v1.2

На двох вулицях Хмельницького до кінця року збудують велодоріжки

Суспільство 4014
Велодоріжку на набережній збудували два роки тому
Велодоріжку на набережній збудували два роки тому. Фото: з архіву

В місті з'являться нові велопарковки.

Декілька років тому велоактивісти разом із міською владою створили спільний проект розвитку велоінфраструктури у Хмельницькому. Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок, згідно із проектом, до 2025 року в місті має з'явитись 100 кілометрів велодоріжок.

«Велоінфраструктура міста розвивається, на жаль, не так активно, якби хотілося. За перший рік ми зробили орієнтовно півтора кілометра велодоріжок – це через парк Чекмана. У 2018 році ще півтора кілометра — на проспекті Миру, від вулиці Свободи до Старокостянтинівського шосе і від проспекту Миру до вулиці Зарічанської», - зазначив Василь Новачок.

За його словами, у 2019 році з'явиться велодоріжка на вулиці Прибузькій, від вулиці Кам'янецької до Трудової. Там, на прохання велолюбителів, покладуть безшовну плитку. Це дуже важливий маршрут, адже він має з'єднати Гречани, центр і мікрорайон Заготзерно. Крім того, цього року ремонтуватимуть Старокостянтинівське шосе, і там відведуть спеціальну смугу для їзди велосипедистів. Якщо плани втілять у життя, то в обласному центрі буде 6 кілометрів велодоріжок. також на цей рік запланували будівництво нових велопарковок.

Василь Новачок каже, у 2019 році в Хмельницькому з'являться нові велодоріжки.

«У 2020 маємо обладнати вело- і пішохідну доріжку уздовж вулиці Бандери, від вулиці Панаса Мирного, де розвертаються тролейбуси, до вулиці Озерної. Там немає ні пішохідної доріжки, ні велосипедної, доволі часто виникають аварії, бо люди ідуть по проїжджій частині. Таким чином, приєднаємо Озерну до загального веломаршруту міста», - зазначив Василь Новачок.

Начальник додав, що коли розробляли програму розвитку велоінфраструктури, то зважали тільки на велосипедистів. Однак, зараз чимало містян пересуваються на акумуляторних скутерах. Василь Пилипович каже, якщо люди будуть знати, що можуть швидко й економно дістатись таким чином на роботу, по безпечній доріжці – це значно розвантажить рух на автодорогах. Тому будівництво нових велодоріжок – необхідний крок.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую