ye-logo.v1.2

Боржники поневолі: мільйони субсидійних коштів чотири місяці «висять» в банку

Суспільство 4062
Люди побоюються, що через ці так звані "борги", їм відмовлять у призначенні субсидії на наступний період.
Люди побоюються, що через ці так звані "борги", їм відмовлять у призначенні субсидії на наступний період.. Фото: ілюстрація etcetera.media

Наразі мова йде про понад 12 мільйонів гривень.

З січня кошти тисяч хмельничан, призначені для погашення субсидії, «висіли» в «Ощадбанку». Ситуація склалася так, що держава перераховувала гроші банку, а той, у свою чергу мав перераховувати їх організаціям, які надають споживачам комунальні послуги. Однак, субсидію, призначену за газопостачання не перераховували декілька місяців. Невільно понад шість тисяч споживачів стали боржниками. Люди побоюються, що через ці так звані «борги», їм відмовлять у призначенні субсидії на наступний період.

Як пояснюють в Управлінні праці та соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації, усім, хто оформлював субсидію з січня 2019 року, допомогу призначали в грошовій, але безготівковій формі. Тобто, тоді як іншим допомогу видавали «на руки», кошти цих субсидіантів «Ощадбанк» мав сам перераховувати на рахунки підприємствам, які надають комунальні послуги. Оскільки «Хмельницькгаз збут» не уклав угоди з «Ощадбанком», то кошти декілька місяців «висіли» на рахунках.

У «Хмельницькгаз збуті» пояснюють, що угоди не укладали через те, що «Ощадбанк» встановив максимальний розмір комісії, яку йому мають сплачувати кінцеві постачальники комунальних послуг. Вона була на рівні 0,7 відсотка від всіх відповідних розрахунків. Кажуть, для підприємства це занадто велика сума, тому угоди з банком не укладали.

Однак, зазначають, наразі Кабмін прийняв нову постанову, внісши зміни щодо джерела покриття цієї комісійної винагороди «Ощадбанку». Відтак, тепер структурні підрозділи з питань соціального захисту населення при визначені суми житлової субсидії в грошовій безготівковій формі будуть збільшувати її на розмір комісійної винагороди. Тобто, цих 0,7 відсотка комісії буде сплачуватися за рахунок державного бюджету.

Як зазначають в «Хмельницькгаз збуті», уже 16 травня товариство уклало угоду з «Ощадбанком» на перерахунок коштів субсидіантів – споживачів природного газу. Наразі вже подані реєстри таких субсидіантів із зазначенням загальної суми заборгованості.

«Нами передано інформацію по 6-ти тисячах 553 абонентах на суму 12,5 мільйона гривень. Чекаємо, що найближчим часом ці кошти «Ощадбанк» перерахує. Надалі розрахунки по субсидіях за газ будуть проводити щомісячно», - зазначають в «Хмельницьказ збуті».

Разом з тим, в Управлінні праці та соціального захисту населення запевняють, що Мінсоцполітики передбачило, що ці «борги», які накопичилися в людей через ситуацію, що склалася, не будуть враховувати при призначенні субсидії на літній період.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую