ye-logo.v1.2
18 Січня, 2020

Загиблому Герою з Хмельниччини встановили пам'ятник під Волновахою

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 1410
Меморіал встановили під Богданівкою Волноваського району
Меморіал встановили під Богданівкою Волноваського району . Фото: надане Андрієм Агєєвим

Андрій Жук загинув 27 травня 2016 року на Донеччині.

Днями під Богданівкою Волноваського району освятили пам'ятник мешканцю Хмельниччини комбату, майору Андрію Жуку (позивний «Мауглі») та вшанували всіх полеглих бійців окремої механізованої бригади.

Як повідомляють у прес-центрі Оперативного командування «Північ», на вшанування полеглих бійців приїхали військовослужбовці з Херсону, Одеси, Запоріжжя, Кривого Рогу. Дехто прибув просто з фронту, з-під Мар'їнки і Пісків. Прибули також працівники Волноваського райвійськкомату, волонтери, представники місцевої влади. Освятив меморіальний знак священник отець Василь, який був військовим капеланом в одній бригаді з Андрієм.

Андрій Жук родом з Хмельниччини. Народився і виріс у селі Кам’янка Городоцького району. У 2014-му добровольцем пішов на фронт. Служив у 3-му батальйоні 72-ї ОМБр. Брав участь у боях під Старобешевим, Петрівським, Старогнатівкою та Богданівкою. Був на посадах командира взводу, командира роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону. Військовослужбовець із позивним «Мауглі» загинув у травні 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків на Донбасі. Поховали бійця на кладовищі в мікрорайоні Ракове в Хмельницькому.

Загиблому Герою з Хмельниччини встановили пам'ятник під Волновахою

Військовослужбовець похований у Хмельницькому.

«Я не знав Андрія за життя, але з того, яким злагодженим, дружнім і добре навченим був його батальйон, я зразу побачив, що мій попередник був неабиякою людиною», - цитують у прес-центрі підполковника Олександра Охріменка, який в 2016 році прийняв 3 батальон після загибелі «Мауглі» і воював з ним в 16-17 роках під Авдіївкою.

Завершилися траурні заходи у Волновасі, в краєзнавчому музеї, де презентували експозицію, присвячену 72 бригаді та іншим підрозділам. Мер Волновахи запропонував назвати одну з вулиць Волновахи іменем славної 72 окремої механізованої бригади та іменем майора Андрія Жука (комбата "Мауглі").

Загиблому Герою з Хмельниччини встановили пам'ятник під Волновахою

Комбату 72-ї бригади Андрію Жуку посмертно присвоїли звання майора.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую