ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Операція «Мак»: на Хмельниччині шукатимуть посіви маку та конопель

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 1314
Операція «Мак» триватиме до 26 вересня
Операція «Мак» триватиме до 26 вересня. Фото: vikna.if.ua

У поліції попереджають, що за посів або вирощування снотворного маку чи конопель передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

На Хмельниччині почалась комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Мак». Триватиме вона до 26 вересня, повідомляють у секторі комунікації поліції у Хмельницькій області.

«Громадяни, які вирощують нарковмісткі рослини та сподіваються залишитися безкарними - за незаконне культивування маку чи конопель (в тому числі збереження самосійних рослин) підпадають під статті Кримінального та Адміністративного кодексів, залежно від кількості виявлених рослин», - повідомляють правоохоронці.

Додають, що мета цієї операції — виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків.

«Що стосується відповідальності, то згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України, за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин, конопель у кількості від 10 до 50 рослин передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років. А вже за незаконний посів або вирощування снотворного маку в кількості 500 і більше рослин або конопель у кількості понад 50 рослин передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років», - пояснюють у поліції.

До речі, посіви маку на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую