ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Вознесіння Господнє: як цей день радить провести церква

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1259
Вознесіння Господнє припадає на сороковий день після Великодня
Вознесіння Господнє припадає на сороковий день після Великодня. Фото: shutterstock.com

Свято належить до найбільших у церковному році.

Сьогодні, 6 червня, православні відзначатимуть одне з найважливіших свят церковного календаря – Вознесіння Господнє. Воно припадає на сороковий день після Великодня.

«Вознесіння належить до найбільших дванадцяти свят у церковному році та є важливим для християн. Воно символізує перехід земної історії Спасителя Ісуса Христа до небесної, який виконав свою місію - спасіння людства від гріха. Упродовж сорока днів після Воскресіння Ісус Христос не раз являвся апостолам, навчаючи їх. На сороковий день він з’явився востаннє, благословив їх та піднявся в небо. Пообіцяв апостолам, щоб ті не сумували, що пошле їм утішителя - Святого Духа. Через десять днів (свято Трійці) він з'явився. Хрещені Святим Духом апостоли продовжили нести істину християнської віри та звістку про те, що смерть переможена по всьому світу», - розповідає протоієрей Микола Катрич, керівник прес-служби Хмельницької єпархії Української православної церкви (ПЦУ).

Цей день священик радить провести у спільній молитві та відвідати урочисту службу Божу.

Існує багато забобон про те, чого не можна робити у це свято, проте отець Микола зазначає, що церква не ставить заборон, але дає певні рекомендації.

«Якщо це день святковий, то на першому місці має буди святкування в сенсі слова «святий». Присвятіть цей день добрим справам, допоможіть тим, хто цього потребує. Якщо поруч з вами мешкає самотня бабуся – принесіть їй відро води чи купіть продуктів. Не варто відмовлятися від роботи, прикриваючись тим, що це свято і нічого не можна робити. Кажуть, що у свято не можна голитися чи пришивати ґудзика – це марновірство та спотворення віри. Працювати це не гріх, як прийнято вважати. Наша віра має бути корисною і нам, і нашим ближнім. Не забувайте про душі померлих – подайте милостиню. Попросіть тих, кому її подаєте, помолитися за померлих», - зазначає Отець Микола.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую